Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS) 9 Sürümleri İçin

Ana Sayfa > Güvenlik > Çeşitli


Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS)
Lisans:Ücretsiz
Boyut:4.3 MB
Dil:Türkçe
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:bosluk
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: Kaspersky'nin TÜM Beta ve Kararlı Antivirüs ve İnternet Security paketlerinde kullanılabilecek bir Türkçe yama dosyasıdır.

İnceleyen: bosluk

01-06-2009

Lütfen bu program açıklamamızı tamamen okuyunuz, zira aşağıda yama dosyasını yüklemeden önce mutlaka uygulamanız gereken bazı adımlardan bahsedilmiştir.

Ayrıca tanıtımımızın en altındaki uyarıyı da mutlaka okuyunuz...


Yama Dosyası tüm 9 sürümlü Beta ve TR, Kaspersky Antivirüs ve Kaspersky Internet Security yazılımlarında kullanılabiliyor. Biz denemelerimizi, en son Technical Release sürümü olan 9.0.0.459 numaralı Kaspersky Antivirüs ve Kaspersky Internet Security sürümleri ile yaptık. Herhangi bir problem olmadan Türkçe'ye dönüştürme işlemini gerçekleştirebildik.

Türkçeleştirme işlemi :

 • innDirdiğiniz Kaspersky_9_Turkce.exe dosyasına çift tıklayın ve kurulum yönergelerini izleyin.
 • Kurulum sonunda bilgisayarınız, ayarların geçerli olabilmesi için baştan başlatılacaktır.
 • Sisteminiz tekrar açıldığında, Kaspersky programınızı tamamen Türkçe olarak kulanabileceksiniz.

  Yamada neler var?

 • innDir.com editörlerinden bosluk tarafından, tüm satırlar ve uyarılar çevrildi, aynı zamanda yardım içeriği dışındaki diğer tüm metin belgeleri de çevrilerek uygulamaya eklendi
 • Dahili uygulama resimleri de tekrar Türkçeleştirildi
 • Güncelleme ve pencere ayarları kontrol edildi (Biz, elimizde bulunan virüs ve zararlılar ile denemeler yapabildik. Henüz denemediğimiz bazı zararlı dosyalar bulunduğunda, uyarı pencerelerinde hatalı gözüken çeviri kısımları olabilir efendim. Bu tip durumlarda bize ulaşabilirseniz, hataları gidermekten memnuniyet duyacağız)
 • Eski Beta sürümler ile yaşanan bazı kodlama hataları tekrar ele alındı (Yamamızı çıkartmak için TR olan RC'den bir önceki sürümü beklememize rağmen, aslında çıkan ilk Beta'dan itibaren çevirimizi güncelliyorduk. Şu anki yama dosyamız, eski tüm 9 sürümleri ile uyumludur)
 • Kurulum dosyası hazırlandı
 • Sağ tuş menüsü ve e-posta istemcisi/tarayıcı düğmeleri gibi ufak çeviri eklemeleri de bu sürümde tamamlandı (Ancak, XP gibi bazı sistemlerde, uygulama kaynaklı olarak bu kısımlarda yapmış olduğumuz çeviriler gözükmeyebiliyor efendim. Programın yeni bir sürümü çıktığında güncelleştirdiğiniz zaman, bu kısımların da çevrildiğini göreceksiniz)
 • 5 Haziran tarihi itibari ile hatalı gözüken, bazı uyarı pencereleri ve saat simgesi sorunları düzeltildi

  UYARI : Bu yama dosyası, 9 (2010 kodlu olarak da geçiyor) sürümleri için hazırlanmıştır. Uygulamanın bir önceki 8 sürümünü kullanıyorsanız, uygun yamayı buradan innDirebilirsiniz.

  Kaldırma sorunları için : Nadir de olsa, yukarıdaki ayarları yapmadan yamayı kaldırdığınızda, Kaspersky uygulamasını kaldırmakta da sorun yaşıyor olabilirsiniz. Eğer yamayı Dahili Koruma özelliğini kapatmayı unutup kaldırıyorsanız, buraya tıklayarak kayıt anahtarlarını orjinal hale getiren kuruluma da eklediğimiz aracıyı innDirip düzeltebilirsiniz (İşlemden önce dahili korumayı kapatmanız ya da sistemi güvenli kipte açmanız, ardından da bilgisayarı yeniden başlatmanız önerilmektedir.)

  Türkçeleştirme işlemi öncesinde yapılması gerekenler :

  Lütfen alttaki resimlerde belirtilen ayarlamaları resimlerdeki şekilleriyle KURULUMA BAŞLAMADAN veya YAMA KALDIRIMI İŞLEMİNE BAŞLAMADAN önce gerçekleştiriniz. Böylelikle çeviri yeniliklerini de tam anlamıyla gerçekleştirmiş olacaksınız. Türkçe yamamızı sisteminizden kaldırmak istediğinizde de aynı değişikliği uygulamanız gerekiyor, böylece eski orjinal ayarlarınız ve dosyalarınıza tamamen geri dönebileceksiniz.

  Saat simgesine geliniz Ayarı bu şekilde değiştiriniz


  Güvenliğiniz için Türkçeleştirme işlemi sonrasında ilgili ayarı tekrar aktif hale getirmenizi hatırlatıyoruz...

  Virüs Kontrol Uyarısı : Virüstotal sitesine göre 2 adet yazılım hatalı bir uyarı veriyor dosya ile ilgili efendim. Ancak, bu uyarı yama dosyamız ile alakalı değil, tamamen kurulum programının hatalı tanınmasından kaynaklanıyor. Hiçbir problem olmadan innDirip kullanabilirsiniz. Dilerseniz, yama dosyalarımızı ve kurulumda kullandığımız tüm kayıt anahtarı ve ek dosyaları, innDirme adresimizin de içinde yeraldığı, SF.net sitesindeki ilgili kısmımızdan inceleyebilirsiniz. Bu hatalı uyarı ile ilgili kaydımızı, virüstotal sitesine tekrar yaptık. Umarız, yakında veritabanlarındaki hatalı uyarılı kısmı düzeltebilirler.

  Umarız, işinize yarayacak bir Türkçeleştirme hazırlayabilmişizdir efendim. Virüssüz bilgisayar kullanımları diler, saygılarımızı sunarız...
 •  
  Yorumlar Ekran Görüntüleri Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS) indir
   
  Yorum Yap:
  Kullanıcı Puanı
  Editör Puanı
  5/5
  Toplam 6975
  Bu ay 156
  Bu hafta 41
  Bugün 3

  Çeşitli Popüler

  Sandboxie

  Kullanım Kısıtlamalı

  Asterisks Password Viewer

  Kullanım Kısıtlamalı

  RogueKiller

  Ücretsiz

  Super Winspy

  Ücretsiz

  Shadow Security Scanner

  Kullanım Kısıtlamalı

  Çeşitli Yeniler

  3Zer0 ( Portable ) 0.6.0.6

  Ücretsiz Ingilizce

  4Chris-PC Lock 3.30

  Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

  4USB Block 1.6.2

  Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

  5RogueKiller 10.1.2

  Ücretsiz Türkçe

  5Screen Capture + Print 1.18

  Ücretsiz Ingilizce

  5FreeFixer 1.12

  Ücretsiz Ingilizce

  3Zer0 0.6.0.6

  Adware Ingilizce