Filtreler

Linux > Dağıtımlar

Aşağıdaki kısımda kategoriye son eklenen programları ve bu kategorinin en popüler programlarını görebilirsiniz.

Son Eklenenler

Ubuntu
5Ubuntu 13.10

Ubuntu, Debian'dan türemiş, oldukça başarılı, çok geniş donanım desteği sunan ve kullanıcı dostu bir Linux dağıtımıdır. Tamamen ücretsizdir ve tüm dilleri desteklemektedir.

Ücretsiz 4 yıl önce

Slax
5Slax 7.0.8

Slax modern, taşınabilir, küçük, hızlı ve modüler yapıda bir Linux işletim sistemidir.

Ücretsiz 4 yıl önce

Knoppix Linux Live DVD
5Knoppix Linux Live DVD 6.7.1

Doğrudan DVD veya CD sürücüsünden çalıştırılabilen ve hiçbir kurulum gerektirmeyen Knoppix Linux, her türlü bilgisayarı (şifre korumalı olsun olmasın) açabiliyor.

Ücretsiz 6 yıl önce

openSUSE
5openSUSE 11.3

openSUSE, şimdiye kadar kullanıcıların kullanımına sürülmüş olan linux dağıtımları içinde, en çok beğeni toplayan ve kullanımı açısıdan rahat ve kolay olan bir linux dağıtımıdır. Bu linux dağtımı Novell firması tarafından desteklenmektedir.

Ücretsiz 7 yıl önce

PCLinuxOS
5PCLinuxOS 2010.10

PCLinuxOS Linux dağıtımı kullanılabilirliği en yüksek Linux dağıtımlarından biridir. Bu sürüm Big Daddy ismiyle adlandırılmaktadır. Kurulum seçenekleri arasında Türkçe dil desteği de bulunmaktadır.

Ücretsiz 7 yıl önce

Kubuntu
4Kubuntu 10.04.1

Kubuntu Ubuntu tabanlı Linux dağıtımıdır. Kubuntu, Ubuntu paketleri üzerine KDE masaüstü eklenerek oluşturulmuş dağıtımdır. Ubuntu üzerine KDE kurarak da Kubuntu elde edebilirsiniz, yada tam tersini. Kubuntu geliştiricileri, Debian ve KDE geliştir

Ücretsiz 7 yıl önce

Debian Linux (Network Install)
5Debian Linux (Network Install) 5.0.05

Debian'ın kod adı etch olan son kararlı sürümüdür. Toplam 31 CD'den oluşur, fakat sadece ilk CD'si temel kurulum için yeterlidir. İndireceğiniz dosya x86 mimarili bilgisayarlar(Pentium işlemcili) için ilk CD’nin CD yazma kalıbıdır.

Ücretsiz 7 yıl önce

SuSE Linux
5SuSE Linux 11.3 DVD

Dünyanın en ucuz işletim sistemi. Bedava ( Sadece profesyonel olarak kullanılan bazı ek uygulamalar pakete dahil tutulmamış... ) Bu sürümü özellikle Almanyada ve ülkemizde yoğun olarak kullanılıyor. Linux, 1991 yılında Finlandiyalı bir üniversi

Ücretsiz 7 yıl önce

Fedora
4Fedora 13

Fedora yazılımının son sürümü Fedora 11 Final kullanıma sunuldu. Bu yeni sürümü DVD-Kalıp (ISO) dosyası olarak innDirebilirsiniz. Bilgisayarında DVD sürücü olmayanlar aşağıdaki bağlantılardan6 CD'lik sürümü inndirebilirler.

Ücretsiz 8 yıl önce

Mandriva Linux Free
5Mandriva Linux Free 2010.0

Gün geçtikçe kendini yenileyen ve bünyesine birçok yararlı işlev katan Mandriva Linux'un 2008, ücretsiz, sürümü... Son bilgisayar teknolojileri içeren ve giderek artan kullanıcı taleplerini karşılayabilen bu sürüm biraz daha geliştirilmiş.

Ücretsiz 8 yıl önce

Linux Mint ( 64-bit )
5Linux Mint ( 64-bit ) 17

Linux Mint Ubuntu tabanlı olan ve Windowsa benzer bir arayüzle birlikte gelen bir linux dağıtımıdır.

Ücretsiz 3 yıl önce

Linux Mint
5Linux Mint 17

Linux Mint Ubuntu tabanlı olan ve bazı 3.parti uygulamalarla birlikte dağıtılan bir linux dağıtımıdır.

Ücretsiz 3 yıl önce

Slackware
4Slackware 13.1

Profesyonel kullanıma uygun orta ve ileri seviyedeki Linux kullanıcılarına hitap eden Slackware 12.1 en yeni sürümüdür. Tam kurulum sonrası; X window pencere yöneticisi, C/C++ geliştirme ortamları, Perl, Ağ araçları, mail server(e-posta sunucusu)

Ücretsiz 8 yıl önce

Ubuntu (Intrepid Ibex)
5Ubuntu (Intrepid Ibex) 8.04.4

Ubuntu Linux, Debian tabanlı ücretsiz ve profesyonel Linux dağıtımıdır. Ubuntu ailesi bildirilerine göre(Ubuntu Manifesto): Ubuntu ücretsiz bir yazılımdır, insanlar kendi dillerinde bu yazılımı kullanabilirler, değiştirmekte ve kendilerine göre düzen

Ücretsiz 9 yıl önce

Damn Small Linux
4Damn Small Linux 4.4.8

Cd'lerin yanısıra Flash Disk'ler üzerinden de çalışması için geliştirilen bu sistem amacına uygun olarak çok az yer kaplıyor. X arabirimini kullanarak az yer kaplamasına rağmen kullanıcılara grafik arayüzünün keyfini yaşatan bu ufak dağıtım, kolay ku

Ücretsiz 9 yıl önce

Gos Rocket Linux
4Gos Rocket Linux 2.0 Beta 1

Gos(Good OS LLC) Los Angeles'li şirkettir. Amacı Google'nın araçlarını ve diğer WEB 2.0 araçlarını kullanan alternatif modern bir linux dağıtımı oluşturmak.

Ücretsiz 10 yıl önce

Edubuntu (Edgy Eft)
5Edubuntu (Edgy Eft) 7.10

Çocuklar ve İlk öğretim öğrencileri için özel olarak hazırlanmış bir işletim sistemidir (Linux Dağıtımıdır). İçerisinde özellikle çocuklar için gerekli tüm araçlar mevcuttur.

Ücretsiz 10 yıl önce

StartCom Enterprise Linux (Maccaabee)
5StartCom Enterprise Linux (Maccaabee) 5.0.4

StartCom Fedora Core Linux üzerine inşa edilmiş bir Linux dağıtımıdır. Bu dağıtımın genel amacı müzik ve film ile uğraşan amatör ve profesyonel insanların ihtiyaçlarını karşılayabilmektir.

Ücretsiz 11 yıl önce

Mepis
5Mepis 3.4-3

Debian tabanlı kurulum gerektirmeden çalışan çok sağlam bir linux dağıtımı. Bu dağıtım özellikle linux da kendini geliştirmek isteyenler için öneriliyor. Normal debian da grafik tabanlı kurulum yokken mepis'e grafik tabanlı kurulum eklenmiş. Mepis'i

Ücretsiz 11 yıl önce

CCux Linux
4CCux Linux 0.9.9

CCux Linux, hemen hemen piyasadaki her işlemciyle uyumlu olarak çalışabilecek şekilde tasarlanıp, hazırlanmış bir işletim sistemi. Kernel 2.6 çekirdeği kullanıyor. Oturum açma yöneticisi olarak GRUB'u kullanıyor. Yeni ve farklı bir lin

Ücretsiz 12 yıl önce