Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

iMesh (Türkçe) 12.0.0.133391

Ana Sayfa > İnternet > Dosya Paylaşımı


iMesh (Türkçe)
Lisans:Ücretsiz
Boyut:1.3 MB
Dil:Türkçe
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:bosluk
İşletim Sistemi:Windows XP/Vista
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: Peer-to-peer sistemini kullanan dünyaca ünlü dosya paylaşım programı olan iMesh'in en son sürümü. iMesh sayesinde diğer iMesh kullanıcıları ile dosyalarınızı paylaşabilirsiniz. Döküman, video, MP3, imaj gibi her türlü dosya paylaşımı yapılabiliyor.

İnceleyen: bosluk

10-05-2011

Peer-to-peer sistemini kullanan dünyaca ünlü dosya paylaşım programı olan iMesh'in en son sürümü. iMesh sayesinde diğer iMesh kullanıcıları ile dosyalarınızı paylaşabilirsiniz.

Döküman, video, MP3, imaj gibi her türlü dosya paylaşımı yapılabiliyor. Ayrıca arama çubuğundan paylaşılacak dosyaları arayabiliyorsunuz.

Program yüklendiğinde Gator, Cydoor, New.net gibi reklam dosyalarını beraberinden getiriyor.

Programın Özellikleri:

 • Geliştirilmiş arama
 • Çoklu dil desteği
 • Çoklu kullanıcılardan dosya innDirebilme
 • Paylaşılan dosyalara göz atabilme
 • Dosyaları innDirirken görebilme için geliştirilmiş medya oynatıcısı
 • Gelişmiş medya filtrelemesi ile virüs ve zararlı içerikleri engelleme
 • Sohbet desteği
 • Kolay ve geliştirilmiş kullanıcı arabirimi
 • Bant genişliği kontrolü
 • Yeni UDP aktarım teknolojisi
 • Daha hızlı arama(1-2 saniyede)
 • Tam şifreleme
 • Anlık bağlantı

  Editör Notu: Programın bu 7.2 sürümü hiçbir ad/spy içermemektedir. Ayrıca yorumlardan anladığım kadarı ile eski sürümü daha çok beğenilmiş, ancak programın esas sorunlu sürümü 5 idi. Birkaç arkadaşımız da light sürümünden bahsetmişler. O sürümünü de bir hata ile çok da denemeden sitemize eklemiştim, ancak daha sonra kendi sistemimi yeniden kurmak zorunda olduğum için sitemizden de kaldırdım. Zaten Light sürümü sistemleri bozduğu için sitesinden de kaldırılmıştı uzun bir süre önce.

  iMesh 7.1 ile yaptığım denemelerde ise hızının da yorum yapan arkadaşlarımın aksine eskisinden çok da yavaş olmadığını gördüm. Ancak paylaşım programlarının ortak bir sorunları var. Zannedersem yorum yapıp eski sürümünün daha iyi olduğunu savunan arkadaşlarım da aynı hataya düşmüşler. 56k ile alabileceğiniz maksimum dosya hızı 5.5kb idir ki programın eski sürümü yayında iken çoğumuzun hattı sadece çevirmeli bağlantı idi. Son 2 senede evlerimize giren ADSL hatlarımız ile zaten pratikte hemen hemen hiçbir paylaşım programından %100 innDirme yapamıyoruz. Biz, örneğin 256k ile 25kb alabilirken (download) karşımızda bize o dosyayı gönderen bilgisayarın gönderme (upload) hızı çoğu durumda 6-10kb'tı geçemeyecektir. Bu bağlamda paylaşım programlarından tam verim alabilmenin tek yolu eski sürümlerini innDirmek değil, bizim de paylaşıma ortak olmamız ve bu tarz programların internete erişimlerini güvenliğimizden ödün vererek ve port atayarak açmamızdır. Böylece %100 olmasa bile yüksek bir innDirme oranında çekim yapabileceğiz.

  Programın tek sorunu gerçekten de aşırı derecede kaynak tüketimine neden olması ve arama hızı çok iyi olmasına rağmen program kodlarında çalışırken son derece hantal gözükmesi. Eski sürümde de bulunan diğer görsel bilgiler, innDirme bit oranı, ek hız bilgisi gibi ayrıntı bilgileri ise varsayılan olarak kapalı geliyor. Bunları programın ayarlar kısmından tekrar aktif hale getirebiliyoruz. Ancak bu ayarlara hiç dokunmamanızı öneririm zira gerçekten de aşırı bir sistem ihtiyacı isteyen uygulama, bu ek görsellikler de işin içine girince başka bir şey çalıştırmanıza imkan tanımayabilir. Yine de asıl amaçları zaten bizde olmayanı bulabilmek olan bu tarz paylaşım uygulamalarını hele ki içlerinde zararlı yazılım bulunmadan edinebilmek iyidir diye düşünüyorum.

  UYARI : Bu program ile yasadışı olmayan HER TÜRLÜ dosyayı sorunsuzca innDirebilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki paylaşım programları ile alınacak yasadışı içeriklerden doğan sorumluluk, virüslü bir dosya innDirimi sonunda karşılaşabileceğiniz hasar veya istenmeyen bir içerikle karşılaşılması sonucu doğabilecek her türlü sorun kesinlikle son kullanıcıya aittir. Bizler, innDir.com olarak paylaşım programlarını sadece yasal dosyalar ile çalışılması koşulu ile üreticinin kendi yasal sitesinin linkleri ile yayınlıyoruz. Yasal olmayan içerik konusunda her türlü zarar ve karşılaşılabilecek sıkıntının paylaşım yapan kullanıcı ve sunucularından kaynaklandığını ve olası bir yasal yürütmede, paylaşıma katılan kişi ve şahısların sorumlu olduklarını unutmayınız.
 •  
  Yorumlar Ekran Görüntüleri iMesh (Türkçe) indir
   
  Etiketler:
  imeshpeertopeerdosyapaylaşımvideomp3yazılımdownloadindirme
  Yorum Yap:
  Kullanıcı Puanı
  Editör Puanı
  5/5
  Toplam 310942
  Bu ay 6847
  Bu hafta 1386
  Bugün 0

  Dosya Paylaşımı Popüler

  BearShare

  Ücretsiz

  Ares

  Ücretsiz

  FrostWire

  Ücretsiz

  µTorrent

  Ücretsiz

  Cabos

  Ücretsiz

  uTorrent

  Ücretsiz

  Dosya Paylaşımı Yeniler

  4TorrentRover 0.22.11 beta

  Ücretsiz Ingilizce

  5Free Music Downloader 1.58

  Ücretsiz Ingilizce

  4Tixati Portable 1.99.1

  Ücretsiz Ingilizce

  4Tixati 1.99

  Ücretsiz Ingilizce

  4Dropbox 3.0.5

  Ücretsiz Ingilizce

  4µTorrent 3.3 Yapı 29677

  Ücretsiz Türkçe

  5FrostWire 6.0.3

  Ücretsiz Türkçe

  5StrongDC++ 2.42

  Ücretsiz Ingilizce

  4BitComet 1.37

  Ücretsiz Türkçe

  5BearShare 11.0.0.133554

  Ücretsiz Türkçe