Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

cFos (95/98/ME İçin) 7.21

Ana Sayfa > İnternet > Bağlantı Araçları


cFos (95/98/ME İçin)
Lisans:Kullanım Kısıtlamalı
Boyut:2.9 MB
Dil:Ingilizce
Kısıtlama:30 gün
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:beytepe
İşletim Sistemi:Windows 98/Me
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: cFos yazılımının Windows 95/98/ME işletim sistemleri için uyumlu sürümüdür. cFos, meşhur cFosSpeed yazılımının DSL ve ISDN bağlantılarında yani çevirmeli internete sahip bağlantılarda kullanılabilen sürümüdür. cFos, internet hızınızı arttırmak amacıy

İnceleyen: beytepe

06-08-2010

cFos yazılımının Windows 95/98/ME işletim sistemleri için uyumlu sürümüdür. cFos, meşhur cFosSpeed yazılımının DSL ve ISDN bağlantılarında yani çevirmeli internete sahip bağlantılarda kullanılabilen sürümüdür. cFos, internet hızınızı arttırmak amacıyla; internet trafiğinizi düzenleyen, bant genişliğinizi yöneten, ping sayılarınızı en iyi hale getiren bir internet yapılandırma yazılımıdır. Yazılımın amacı en hızlı veri innDirme hızınıza sahip olmanızı ve en düşük pingleri alabilmenizi sağlamaktır.

DSL ve ISDN bağlantılarında kullanılabilen bir yazılımdır. Gerekli tüm iyileştirmeleri yaparak internette daha iyi gezmenizi, çevrimiçi oyunları tam kalitede oynamanızı, verileri en hızlı biçimde innDirebilmenizi sağlar. Alanındaki en etkin yazılımlardan birisi olduğu söylenebilir. Lakin şunu unutmamalısınız; hiçbir yazılım sizin donanımsal olarak sahip olduğunuz internet hızını daha yukarı çıkaramaz. Yazılım yaptığı mevcut donanımsal hızınızı en etkin ve hızlı biçimde, yani azami ölçüde kullanabilmenizi sağlamaktır.

Trafik Düzenlemesi ile daha hızlı İnternet:
FosSpeed trafik düzenlemesi, veri transferleri arasındaki gecikmeyi düşürür ve üç kat daha hızlı gezinti yapmanıza yardımcı olur. Sonuç olarak DSL bağlantınızı maksimum seviyede kullanabilirsiniz!

TCP/IP transferi süresince daima, daha fazla verinin gönderilmesinden önce bir miktar verinin dönüşünün onaylanması gerekir. Veri dönüşü onayının toplanması veri transfer hızında yavaşlamalara ve gecikmelere sebep olur, böylece gönderen tarafı beklemeye zorlar. Özellikle ADSL için daha az bir veri transfer kapasitesi olan karşıya yükleme veriyolunu doldurarak karşıdan yükleme hızını yerlerde süründürmek mümkündür. Bunun sebebi karşıdan yükleme verilerinin onaylanması için yeterli karşıya yükleme veriyolunun bulunmamasıdır.

Şu ana kadarki standart çözümler genelde TCP pencere boyutunu arttırmak ve bu sayede acil onay olmadan daha fazla veri gönderimini sağlamak üzerine kurulmuştur. Buradaki temel problem, bu yöntemin yüksek ping sürelerine (gecikme) ve web sayfalarının açılmasında gecikmelere sebep olmasıdır. 2 saniyeye kadar olan gecikmeler TCP pencere boyutu 64k olan sistemlerde çokça karşılaşılan bir sorundur. Kısaca sadece yüksek pencere boyutları en yüksek karşıdan yükleme hızına erişmenizde yeterli olmayacaktır.

Tersine, cFosspeed trafik düzenleme farklı bir yaklaşım kullanıyor. Önemli veri paketlerinin (ACK paketleriyle birlikte) transferine öncelik sağlayarak belirli paketlerin daha hızlı geçmesini sağlıyor. Böylece, karşıya yüklemeler DSL bağlantıyı hiç bir zaman etkilemiyor.

cFosSpeed trafik düzenleme teknolojisi, önemli paket türlerinin sayılarını algılıyor ve onlara öncelik sağlayarak İnternet trafiğinin düzgün işlemesini sağlıyor, bu da kısmi olarak düşük ping sürelerini mümkün kılıyor. Bu yöntem, sadece web gezintisi ve karşıdan yüklemeleri hızlandırmakla kalmıyor, online oyunlarda oldukça büyük avantajlar sağlıyor.

cFos Trafik Düzenleme ile, şu gibi ölçülebilir gelişmeler ve ayrıcalıkları farkedeceksiniz:
 • Karşıya yükleme sırasında karşıdan yükleme hızının maksimum olması
 • Webde gezinti yaparken cevap sürelerinin hızlanması
 • Gelişmiş VoIP ses kalitesi

  Not: Yazılımın deneme sürümünü 30 gün boyunca kullanabilirsisiniz.
 •  
  Yorumlar Ekran Görüntüleri cFos (95/98/ME İçin) indir
   
  Yorum Yap:
  Kullanıcı Puanı
  Editör Puanı
  4/5
  Toplam 114
  Bu ay 1
  Bu hafta 1
  Bugün 0

  Bağlantı Araçları Popüler

  Show My PC

  Ücretsiz

  AusLogics BoostSpeed

  Kullanım Kısıtlamalı

  cFosSpeed

  Kullanım Kısıtlamalı

  DSL Speed

  Kullanım Kısıtlamalı

  Ashampoo Internet Accelerator

  Kullanım Kısıtlamalı

  NetLimiter 2 Pro

  Kullanım Kısıtlamalı

  TightVNC

  Ücretsiz

  Bağlantı Araçları Yeniler

  4DSLstats 5.0.1

  Ücretsiz Ingilizce

  5MyConnection PC Advanced Edition 4.1a

  Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

  4MyConnection PC Lite 4.1a

  Ücretsiz Ingilizce

  5Remote Desktop Manager 10.1.2

  Ücretsiz Ingilizce

  0Site Engelle 1.0

  Ücretsiz Türkçe

  4AusLogics BoostSpeed 7.6.0

  Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

  5TightVNC 2.7.10

  Ücretsiz Ingilizce

  4Connection Keeper 14.1

  Ücretsiz Ingilizce

  5CrossLoop 2.81

  Ücretsiz Ingilizce

  5cFosSpeed 9.62-build-2135

  Kullanım Kısıtlamalı Türkçe