Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

Yandex.Browser 14.5

Ana Sayfa > İnternet > Tarayıcı


Yandex.Browser
Lisans:Ücretsiz
Boyut:34.9 MB
Dil:Türkçe
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:beytepe
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: Yandex arama motorundan sonra şimdi de Yandex.Browser isimli internet tarayıcısı ile karşımızda.

İnceleyen: beytepe

13-12-2012

Yandex arama motorundan sonra şimdi de Yandex.Browser isimli internet tarayıcısı ile karşımızda. Rus yazılımcıların ortaya çıkardığı tarayıcı rakibi Google Chrome gibi Chromium tarayıcısının altyapısını kullanıyor. Bu nedenle de Google Chrome ile benzer özelliklere sahip. Lakin yazılımın göze çarpan en önemli özelliği sade ve hızlı olması. Tarayıcının ekranında adres ve sekme çubuğu dışında hiçbir alan bulunmuyor. O nedenle diğer tüm alan sayfa görüntülemeye ayrılmış durumda. Bu sayede internette gezinirken sayfaları çok daha ayrıntılı görme imkanına sahip oluyorsunuz.


Yandex.Browser sadeliğinin yanında oldukça da hızlı bir tarayıcı. Kullanımlarım sırasında fazlaca sekmeyi aynı anda açtım ve hızlıca gezinti yaptım lakin RAM kullanımı hep normal düzeylerde kaldı. O nedenle sistem kaynaklarını zorlamayan seri bir tarayıcı olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca Opera isimli tarayıcı da olduğu gibi en sık kullanılan internet sitelerine yeni sekme düğmesine tıklandığında simgelerine tıklayarak kolayca erişim sağlama imkanı da bulunuyor.


Yazılımın bir diğer önemli özelliği de akıllı tarama olarak adlandırılan; adres satırına yazmaya başladığınız anda olası sözcükleri sıralanması özelliği. Bu özellik sayesinde hem internet sitelerine hem de aramasının yapılmasını istediğiniz ifadelere çok daha hızlıca ulaşabiliyorsunuz. Bir Rus yazılımı olduğundan bahsettiğimiz Yandex.Browser'ın arkasında Kaspersky isimli güvenlik yazılımı da bulunuyor. Hem site içeriklerinin hem indirilen dosyaların güvenlikleri Kaspersky tarafından denetleniyor.


Tarayıcının sahip olduğu en verimli özelliklerinden birisi de kurulum işlemi biter bitmez o anda kullanmakta olduğunuz tarayıcının tüm favori sitelerini, o an açık olan siteleri ve tüm diğer verilerini kendiliğinden bünyesine aktarabilmesidir. Bu nedenle farklı bir tarayıcı kullanmaya başlamanıza rağmen uyum sağlamakta güçlük çekmiyorsunuz. Değineceğim son önemli özellik ise internet sayfalarında Google Chrome yazılımında olduğu gibi dil çevirilerini yapabilmesidir. 


Özetle Yandex.Browser günümüzde kullanmakta olduğumuz tüm diğer tarayıcıların sahip olduğu hemen hemen tüm popüler özelliklere sahip olan alternatif bir tarayıcıdır. Kurulum, kullanımı kolaydır, PDF ve Flash dosyalarını kendiliğinden açar ve en az rakipleri kadar kaliteli olduğu rahatlıkla söylenebilir. 

 
Yorumlar Ekran Görüntüleri Yandex.Browser indir
 
Etiketler:
yandexbrowsertarayıcıinternetsekmelitaramapanelakıllısatırkasperskygüvenlihızlısadepdfflash
Yorum Yap:
Kullanıcı Puanı
Editör Puanı
5/5
Toplam 25838
Bu ay 464
Bu hafta 55
Bugün 0

Tarayıcı Yeniler