Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

XBMC Media Center (Kodi) 14.0

Ana Sayfa > Ses - Video > Ses/Görüntü Oynatıcılar


XBMC Media Center (Kodi)
Lisans:Ücretsiz
Boyut:61 MB
Dil:Türkçe
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:bosluk
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: Bilgisayarınızı HD destekli bir multimedya kutusuna dönüştürmek istiyorsanız, XBMC'yi mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

İnceleyen: bosluk

21-12-2010

XBMC Media Center yazılımın temel mantığı, tüm multimedya görevlerini, aynı bir HD Televizyonmuşçasına tek bir ekranda gerçekleştirebilmek üzerine kurulu.

Dünyanın en büyük açık kaynak platformu SourceForge bünyesinde son 3 senedir en ilgi gören çalışmalardan olan XBMC'nin bu iddiasını ne oranda başarabildiğine, bünyesinde barındırdığı özelliklerini ve yeteneklerini inceleyip birlikte karar verelim isterseniz.

XBMC Media Center Özellikleri

Uyumluluk : Yazılım paketi, hemen hemen tüm işletim sistemlerini ve dillerini tamamen ücretsiz olarak destekleyerek sunuluyor (Türkçe desteği de sunuluyor)
Ekip Çalışması : Sf.net bünyesinde kod geliştiren yüzlerce uzman tarafından kıyıda köşede kalmış dosya biçimi destekleri bile kısa zamanda hazırlanıp programa dahil ediliyor
Kullanıcı Dostu Arabirim : Medya kutusu tek bir arabirim üzerinde olmalı mantığı ile yayınlanan XBMC, çalıştırıldıktan sonra sadece birkaç fare tıklaması ile tamamiyle kontrol edilebiliyor. Biz programı çalıştırdığımızda, Türkçeleştirme işlemini yapmamızın ardından sistem arabirimine yaklaşık 5 dakikada alışabildik. Çoğu görsel ayarın da donanımımızın yeteneklerine göre otomatik olarak ayarlandığını farkettiğimizde, medya dosyalarımıza gözatmak için ek hiçbir ayar yapma gereksinimimiz olmadığını görmek, gerçekten de oldukça hoşumuza giden bir detay oldu
Geniş dosya biçimi ve çözücü desteği : 3. parti eklentilere de destek veren yazılımda, aşağıda daha geniş olarak belirteceğimiz hemen hemen TÜM dosya biçimlerine tam bir uyum bulunduğunu hatırlatmamız (buna sorunsuz alt yazı gösterimleri de dahil) sanıyoruz ki sizlerin de oldukça ilgisini çekecektir
Esnek oynatım kipi : ISO, IMG, hatta ZİP ve RAR arşivleri içindeki medya dosyalarını bile tek tıklamada çalıştırabilen uygulama, radyo, televizyon, anlık internet bilgileri ve hatta hava durumu gibi canlı bilgileri bile karşımıza tek bir pencere içinden getirebiliyor. Sitesinden edinilebilecek eklentileri ile de bu multimedya kutusuna IRC ve anlık sohbet desteğinden tutun dosya paylaşımı ile oyun oynamaya kadar hemen her özelliği de ek olarak kazandırabileceğinizi hatırlatırsak, sanıyoruz onlarca harici uygulama ile gerçekleştirilebilen işlemlerin tek bir pencere ve arabirim üzerinden yapıldığını görmek, sizin de en az bizler kadar ilginizi çekecektir
Tamamen Özelleştirilebilir Yapı : Yukarıda da belirttiğimiz eklenti desteğinin yanında, uygulama arabirimleri de tamamen kişisel seçimlere göre dizayn edilebilip değiştirilebiliniyor. Birebir aynı görünümü sağlayan Apple TV, Microsoft Windows Media Center, Xbox 360, PlayStation 3 ve MediaPortal temaları, bunlardan sadece birkaçı


Desteklenen Bazı Biçim Ve Donanımlar

Program Kontrolü : Fare, klavye, dizüstü işaretleyicileri, hatta uzaktan kumanda ile bile kullanım imkanı
XBox Desteği : XBox konsolunda çalışabilmesinin yanında, bu konsolun uzaktan kumandası ve oyun kontrolcüsünü de kullanabiliyor (Zaten uygulama paketindeki XBMC kısaltması da XBox Media Center'dan geliyor)
Ekran Desteği : Geniş ekran ve HDTV ekran (720p, 1080i, 1080p aveya daha yükseği) desteği
Donanım Desteği : Sabit ve harici sürücüler, tüm ağ kaynakları üzerindeki canlı/sabit yayınlar, hemen hemen tüm USB aygıtları, Apple iTunes paylaşımları, arşiv dosyaları, internet kaynakları, vb..
Dosya Biçimleri : Mkv, Evo, Blu-ray, Ogg ve Real dahil olmak üzere hemen hemen TÜM video, resim ve ses biçimleri (ileriki sürümlerde şifre korumalı dosya desteğinin de getirilmesi planlanıyor)


Sonuç :
Bilgisayarınızı HD destekli bir multimedya kutusuna dönüştürmek istiyorsanız, XBMC'yi mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.
 
Yorumlar Ekran Görüntüleri XBMC Media Center (Kodi) indir
 
Yorum Yap:
Kullanıcı Puanı
Editör Puanı
5/5
Toplam 3618
Bu ay 131
Bu hafta 34
Bugün 0

Ses/Görüntü Oynatıcılar Popüler

Ses/Görüntü Oynatıcılar Yeniler

5Türkçe Seslendir 0.8

Ücretsiz Türkçe

3Calaym 1.03

Ücretsiz Ingilizce

4EDM2014 Video Player 3.0.10

Ücretsiz Ingilizce

5Metal Player 4.1.4.0

Ücretsiz Ingilizce

0Shaund 1.0.6

Ücretsiz Türkçe

5Spotify 0.9.12.10

Ücretsiz Türkçe

4ROX Player 1.431

Ücretsiz Ingilizce

4Wondershare Player 1.6.0

Ücretsiz Ingilizce

5BZR Player 1.0.3

Ücretsiz Ingilizce

0AR DreamBOX TV Live 1.1.10

Ücretsiz Türkçe