Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

Windows Defender 1593

Ana Sayfa > Güvenlik > Casus/Reklam Yazılımı Temizleme


Windows Defender
Lisans:Ücretsiz
Boyut:4.9 MB
Dil:Türkçe
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:beytepe
İşletim Sistemi:Windows 2000/2003/XP/Vista
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: Windows Defender, Microsoft tarafından Giant firmasından satın alınarak geliştirilmiş bir casus yazılım engelleme aracıdır. Yazılım bu son sürümünde tamamen Türkçe olarak sunulmaktadır.

İnceleyen: beytepe

13-11-2009

Windows Defender, Microsoft tarafından Giant firmasından satın alınarak geliştirilmiş bir casus yazılım engelleme aracıdır. Yazılım bu son sürümünde tamamen Türkçe olarak sunulmaktadır.

Windows Defender yazılımı bilgisayarınızı casus yazılımlardan ve bu casus yazılımların oluşturduğu güvenlik tehditlerinden korumak üzere tasarlanmıştır. Temel amacı casus yazılımları engellemek olan yazılım ayrıca; pop-up olarak adlandırılan istenmeyen açılır penceleri engeller, bilinmeyen ve istenmeyen yazılımların bilgisayarına sızmasının önüne geçer ve bu türden tüm zararlıları tespit ederek sisteminizden temizler. Dolayısıyla bu zararlılar nedeniyle yavaşlayan sisteminizin performansının da artmasını sağlar.

Windows Defender, bilgisayarınızı yavaşlatabilecek casus yazılımları ve diğer istenmeyen yazılımları kolayca ve hızlıca bulur, istenmeyen reklam pencerelerinin açılmasına ve internet ayarlarınızın değiştirilmesine izin vermez. Ayrıca özel bilgilerinizin sızdırılması tehlikesini de ortadan kaldırır. Çünkü casus yazılımların temel amacı sizin kişisel bilgilerinizi çalmaktır. Windows Defender ile istediğiniz zaman bilgisayarınızda tarama yapabilir ya da ileri bir tarihte bilgisayarınızın taranması için zamanlamanı tarama özelliğinden de faydalanabilirsiniz.

Windows Defender yazılımının en önemli özelliklerinden birisi de gerçek zamanlı tarama özelliğidir. Bu özellik sayesinde bilgisayarınız açık olduğu her saniye casus yazılımlara ve türevlerine karşı koruma altındadır. Herhangi bir tehlike belirtisinde yazılım devreye girerek sorunu çözer. Ayrıca yazılım güncel zararlılara karşı da Microsoft'ün güncelleme merkezi ile irtibat kurarak sizi olası yeni ve bilinmeyen tehditlerden de korur. İşletim sisteminizle olan uyumu, Türkçe olması, ücretsiz sunulması ve gerçek zamanlı koruma özelliği ile Windows Defender sizin için oldukça iyi bir alternatif.


 
Yorumlar Ekran Görüntüleri Windows Defender indir
 
Yorum Yap:
Kullanıcı Puanı
Editör Puanı
4/5
Toplam 14347
Bu ay 1362
Bu hafta 303
Bugün 0

Casus/Reklam Yazılımı Temizleme Popüler

Casus/Reklam Yazılımı Temizleme Yeniler

5Anvi Browser Repair Tool 2

Ücretsiz Ingilizce

5Adguard Web Filter 5.9.1081.5529

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

5AdwCleaner 4.106

Ücretsiz Ingilizce

3True Sword 5.6

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

4The Cleaner 9.0.0.1120

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

5Spybot - Search & Destroy 2.3

Ücretsiz Ingilizce

5SUPERAntiSpyware Professional 5.6.1020

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce