Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

Ubuntu (Intrepid Ibex) 8.04.4

Ana Sayfa > Linux > Dağıtımlar


Ubuntu (Intrepid Ibex)
Lisans:Ücretsiz
Boyut:699 MB
Dil:Türkçe
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:cometus
İşletim Sistemi:Linux
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: Ubuntu Linux, Debian tabanlı ücretsiz ve profesyonel Linux dağıtımıdır. Ubuntu ailesi bildirilerine göre(Ubuntu Manifesto): Ubuntu ücretsiz bir yazılımdır, insanlar kendi dillerinde bu yazılımı kullanabilirler, değiştirmekte ve kendilerine göre düzen

İnceleyen: cometus

11-11-2008

Ubuntu Linux, Debian tabanlı ücretsiz ve profesyonel Linux dağıtımıdır. Ubuntu ailesi bildirilerine göre(Ubuntu Manifesto): Ubuntu ücretsiz bir yazılımdır, insanlar kendi dillerinde bu yazılımı kullanabilirler, değiştirmekte ve kendilerine göre düzenlemekte tamamen serbesttirler.

Ubuntudan bazı esintiler:
 • Ubuntu tamamen ücretsizdir ve öyle devam edecektir. Para isteyen "enterprise edition" gibi sürümleri çıkmayacaktır. Bu konuda prensipleri olan bir Linux ailesidir.
 • Ubuntu en iyi çevirileri, ve dökümanları içerir. Tamamen yerel bir yazılım gibidir.
 • Her 6 ayda bir yeni sürüm dağıtıma sunulacaktır. Her dağıtım için 18 ay destek verilecektir. (breezy, hoary, warty gibi, Yani 5.04 ya da 5.10 Colony 1-4 çıkması bununla ilgili değildir.)
  Ubuntu 1000'den fazla uygulama ve araçlarla en güncel kernel(çekirdek) ve Gnome üzerine kurulu komple bir işletim sistemidir ve tek CD'dir. Ubuntu 6.06 stable(kararlı) bir sürümdür.

  innDirdiğiniz .ISO dosyasını boot edilebilecek şekilde CD'ye yazdırdıktan sonra kurulum yapabilirsiniz. Kurulum esnasında karşınıza gelecek dil tablosundan Türkçe seçeneğini seçerek kuruluma Türkçe devam edebilirsiniz. Gnome masaüstü varsayılan masaüstü olarak gelecek. KDE masaüstü yöneticisini sonradan kurabilir yada Kubuntuyu deneyebilirsiniz. Eksik olduğunu düşündüğünüz programları
  "#apt-get install" komutunu root iken konsola yazarak kurabilirsiniz. Yeni başlayanlara tavsiye edilen popüler bir Linux dağıtımıdır. Debian tabanlı ve kullanıcı dostu olması Ubuntuyu en iyi dağıtımlardan yapan özellikler. Debian'ın nazlı kurulum aşamaları yerine kolay kurulumu, yeni başlayanlar için vazgeçilmez olmasını sağlıyor.

  Notlar :
 • Kurulumu x86 işlemcili bilgisayarda yapmalısınız. Diğer işlemci seçenekleri için Tıklayınız.
 • Dağıtımın Live olarak adlandırılan ve sistemi açıp DVD'den çalıştırılan sürümünü Buradan işlemcinize göre olanını innDirebilirsiniz.
 •  
  Yorumlar Ekran Görüntüleri Ubuntu (Intrepid Ibex) indir
   
  Yorum Yap:
  Kullanıcı Puanı
  Editör Puanı
  5/5
  Toplam 239
  Bu ay 0
  Bu hafta 0
  Bugün 0

  Dağıtımlar Popüler

  Dağıtımlar Yeniler

  5Linux Mint ( 64-bit ) 17

  Ücretsiz Türkçe

  5Linux Mint 17

  Ücretsiz Türkçe

  5Knoppix Linux Live DVD 6.7.1

  Ücretsiz Türkçe

  5Ubuntu 13.10

  Ücretsiz Türkçe

  5openSUSE 11.3

  Ücretsiz Türkçe

  5PCLinuxOS 2010.10

  Ücretsiz Ingilizce

  4Kubuntu 10.04.1

  Ücretsiz Ingilizce

  5SuSE Linux 11.3 DVD

  Ücretsiz Ingilizce

  4Fedora 13

  Ücretsiz Ingilizce