Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

TRKY-DnsAyar 3.0.1

Ana Sayfa > İnternet > Ağ (Network)


TRKY-DnsAyar
Lisans:Ücretsiz
Boyut:731 KB
Dil:Türkçe
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:erkin
İşletim Sistemi:Windows 2000/2003/XP/Vista
İndir

Virüs taramasından geçirilmiştir Virüs taramasından geçirildi

Özet: TRKY-DnsAyar kurulduğu andan başlayarak çalıştığı süre zarfında; TTNet ve Türkiye genelindeki diğer internet servis sağlayıcıları tarafından işletilen dns sunucularından iyi durumda olanlar arasından hazırlanılan listeden size en uygun olanını seçer.

İnceleyen: erkin

04-01-2010

TRKY-DnsAyar kurulduğu andan başlayarak çalıştığı süre zarfında; TTNet, Türkiye ve dünya genelindeki diğer internet servis sağlayıcıları ve veri merkezleri tarafından işletilen dns sunucularından iyi durumda olanlar arasından hazırlanılan listeden sizin tercihlerinize en uygun olanını seçerek; en iyi performansı alacağınız, en hızlı dns sunucusunu kullanmanızı sağlar.

Üreticinin Açıklaması:

 • TRKY-DnsAyar, kendi türündeki ilk ve tek programdır.
 • TRKY-DnsAyar'ın boyutu küçük, sağladığı fayda büyüktür.
 • TRKY-DnsAyar, TTnet alan adı sunucularındaki yapılandırma problemlerini bypass ederek size mümkün olan en hızlı internet deneyimini yaşatmak için hazırlanmıştır.
 • TRKY-DnsAyar, bilgisayarınıza kurduğunuz andan itibaren periyodik olarak en iyi performansı alabileceğiniz alan adı sunucusunu sizin için bulur ve ayarlar.
 • TRKY-DnsAyar, kullanıcı dostu arayüzüyle sizi yaptığı işlemlerden haberdar eder.
 • TRKY-DnsAyar, hiçbir ayar yapmanıza gerek kalmadan çalışabilecek şekilde programlanmıştır. Yine de size, programın çalışmasını kendinize göre uyarlayabilmeniz için, seçenekler sunar.
 • TRKY-DnsAyar; tercihlerinize bağlı olarak; Türkiye'deki ve/veya yurtdışındaki DNS sunucularından "yasaklı (örn:Youtube) sitelere girişe izin vermeyen veya bilimsel/kişisel araştırmalarınızı yapabilmeniz için tüm sınırlamaları geçersiz kılacak" DNS sunucularını seçerek internette güvende ve/veya özgür olmanızı sağlar.
 • TRKY-DnsAyar'ın kullandığı DNS sunucu listeleri; ikisi Türkiye'de ve birisi yurtdışında bulunan üç bilgisayarda 7 gün 24 saat çalışarak; tüm dünyadaki bilinen ve halka açık DNS sunucularını test edip, performanslarına ve lokasyonlarına göre sınıflandıran, aynı anda 1000 DNS sunucusunu test edebilen özel bir program tarafından oluşturulmaktadır.
 • TRKY-DnsAyar, tamamen bağımsız bir grup tarafından yazılan bir program olduğu için hiçbir DNS sunucusuna torpil geçmez ve hiçbir DNS sunucusunun gerçekte öyle olmadığı halde daha performanslı olduğunu söyleyerek reklamını yapmaya çalışmaz.(Bakınız: Google Public DNS, Open DNS, vb.)

  Bu yeni sürümde tüm program yeniden düzenlenmiş. Değişikliğin sadece görünüşte olmadığı, çalışma biçiminde de köklü değişiklikler olduğu belirtiliyor.

  Editörün Notu:

  Program 3.0.1 sürümünden itibaren en hızlı DNS sunucusunu seçerken sizin tercihlerinizi de gözönünde tutarak sunucu seçimi yapmaktadır. Eğer internette sansürün doğru olmadığını düşünüyorsanız bunu tercihlerinizde belirtmeniz, tercihlerinizi kaydetmeniz, bundan sonra "Şimdi test et, seç ve ayarla!" düğmesine tıklamanız ve "Yeni DNS sunucusu ayarlandı." mesajını gördükten sonra tarayıcınızın ön belleğini ve dns cachesini bir defaya mahsus sıfırlamanız (örn: tarayıcınızı kapatıp, bir süre bekledikten sonra yeniden açmanız) yeterli olacaktır.
 •  
  Yorumlar Ekran Görüntüleri TRKY-DnsAyar indir
   
  Yorum Yap:
  Kullanıcı Puanı
  Editör Puanı
  5/5
  Toplam 27358
  Bu ay 156
  Bu hafta 21
  Bugün 0

  Ağ (Network) Popüler

  Essential NetTools

  Kullanım Kısıtlamalı

  TeamViewer

  Ücretsiz

  Hamachi

  Ücretsiz

  TRKY-DnsAyar

  Ücretsiz

  Throttle

  Kullanım Kısıtlamalı

  Proxy Switcher

  Kullanım Kısıtlamalı

  BlueAuditor

  Kullanım Kısıtlamalı

  Wireshark

  Ücretsiz

  Networx

  Ücretsiz

  Ağ (Network) Yeniler

  4Find MAC Address 4.0

  Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

  4AutoAdministrator 2.4.0.4

  Ücretsiz Ingilizce

  3Spyome 2.14

  Ücretsiz Ingilizce

  4HostsMan ( Portable ) 4.5.102

  Ücretsiz Ingilizce

  4HostsMan 4.5.102

  Ücretsiz Ingilizce

  4Wireless Network Watcher 1.76

  Ücretsiz Ingilizce

  4GlossWire 1.0.21

  Ücretsiz Ingilizce

  5IsItUp 8.37

  Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

  4Wireshark ( 64-bit ) 1.12.2

  Ücretsiz Ingilizce

  3NetGong 8.61

  Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce