Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

Symantec Vundo Truva Atı Temizleme Aracı 1.0.0

Ana Sayfa > Güvenlik > Özel Virüs Temizleme


Symantec Vundo Truva Atı Temizleme Aracı
Lisans:Ücretsiz
Boyut:169 KB
Dil:Ingilizce
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:beytepe
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: Vundo bilgisayarınıza internet üzerinden elektronik postalar aracılığıyla bulaşabilen oldukça tehlikeli bir truva atıdır. Symantec firması da bu aracı vundo adlı truva atını sisteminizden temizleyebilmeniz amacıyla hazırlanmıştır. Vundo bilgisayarını

İnceleyen: beytepe

09-08-2007

Vundo bilgisayarınıza internet üzerinden elektronik postalar aracılığıyla bulaşabilen oldukça tehlikeli bir truva atıdır. Symantec firması da bu aracı vundo adlı truva atını sisteminizden temizleyebilmeniz amacıyla hazırlamıştır. Vundo bilgisayarınızdaki "%Windir%System32" dizinine yerleşip sürekli kendini kopyalayarak sisteminizin her yanına bulaşan bir truva atıdır. "svchost.exe" işlemlerinden birisine bulaştığı için silseniz dahi kendini kopyalamaya devam eder. Daha sonra "explorer.exe" işlemini denetimi altına alır. Tabi bu sırada da sahip olduğunuz tüm özel verileri internet bağlantısını kullanarak sızdırmaya başlamıştır. İşte bu nedenlerle çok tehlike arz eden bir truva atıdır ve mutlaka temizlemeniz gerekmektedir.

Symantec'in üretmiş olduğu bu araçla bu zararlıdan kurtulmanız çok kolaydır. Lakin aracı kullanmaya başlamadan önce; çalışan tüm diğer uygulamaları ve internet bağlantınızı tamamen kapatın, ağ bağlantılarınızı, NetWare sunucusunu da kapatmalısınız, ayrıca "Sistem Geri Alma" özelliğini devre dışı bırakmalı ve aracı "Güvenli Kip"te kullanmalısınız. Ardından aracı çalıştırarak tarama işlemini başlatın ve truva atının bulaşmış olduğu yerlerin tespit edilmesini bekleyin. Tüm bu işlemler bittikten sonra bu zararlı truva atından kurtulmuş olacaksınız.
 
Yorumlar Ekran Görüntüleri Symantec Vundo Truva Atı Temizleme Aracı indir
 
Yorum Yap:
Kullanıcı Puanı
Editör Puanı
4/5
Toplam 4895
Bu ay 28
Bu hafta 1
Bugün 0

Özel Virüs Temizleme Yeniler