Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

StatiCAD-Yigma 1.3.6.8

Ana Sayfa > İş - Ofis > Hesaplayıcılar


StatiCAD-Yigma
Lisans:Özellik Kısıtlamalı
Boyut:3.7 MB
Dil:Türkçe
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:Ali K.
İşletim Sistemi:Windows XP/Vista/7
İndir

Virüs taramasından geçirilmiştir Virüs taramasından geçirildi

Özet: StatiCAD -Yigma, yığma binaların deprem yönetmeliği esasları uyarınca statik analizinin ve proje çizimlerinin yapılması işlevini gören bilgisayar programıdır. Programda yığma binaların statik hesap ve çizimleri 2007 deprem yönetmeliği doğrultusunda

İnceleyen: Ali K.

29-04-2011

Üreticiden: StatiCAD -Yigma, yığma binaların deprem yönetmeliği esasları uyarınca statik analizinin ve proje çizimlerinin yapılması işlevini gören bilgisayar programıdır. Programda yığma binaların statik hesap ve çizimleri 2007 deprem yönetmeliği doğrultusunda yapılabilmektedir.

Programda grafik arayüze çizilen aks, duvar, döşeme, kiriş hatıl, düşey hatıl, kapı, pencere, temel elemanları ile oluşturulan yapı sistemi, analiz opsiyonlarına göre bir defada çözülmektedir. Yapılan analizlerde 2007 deprem yönetmeliği geometri kontrolleri, yük analizleri, döşeme hesapları, deprem yükleri hesabı, kayma ve kütle merkezleri, temellerde zemin gerilmesi, kesme kapasitesi, eğilme kapasitesi, duvarlarda düşey gerilme ve kayma gerilmesi kontrolleri yapılarak rapor dosyası hazırlanmaktadır.

Ayrıca opsiyonel olarak düşey hatıl gerilme kontrolleri, mevcut bina deprem performans raporu, güçlendirilmiş bina deprem performans raporu, güçlendirilmiş durum kayma kapasite kontrolleri yapılabilmektedir.

Tüm proje çizimleri proje kapağı da dahil olmak üzere tek seferde ve tek tuşla alınabilmektedir. Hazırlanan çizimler bütünleşik çizim editöründe düzenlenip çıktı alınabilmekte veya AutoCAD benzeri çizim programlarına aktarılabilmektedir.

Deprem yönetmeliği maddelerinden yığma bina ile ilgili hükümlerle bina için değerlendirme raporu oluşturulmaktadır (Kat sayısı ve kat yüksekliği kontrolleri, duvar uzunluklarının bürüt kat alanlarına oranı kontrolü, bina köşelerinde ve köşe harici kısımlarda duvar uzunlukları tahkiki vb.)

Kısıtlama, lisans ve diğer bilgiler:
Program demo sürüm olup kaydetme özelliği kapalıdır. Lisans fiyatı için üreticiyle irtibata geçmelisiniz. Ayrıca sitede ayrıntılı bilgi ve eğitim videoları yer almaktadır.
 
Yorumlar Ekran Görüntüleri StatiCAD-Yigma indir
 
Yorum Yap:
Kullanıcı Puanı
Editör Puanı
5/5
Toplam 1428
Bu ay 74
Bu hafta 7
Bugün 0

Hesaplayıcılar Yeniler

5Padaseyin 1.210.19

Kullanım Kısıtlamalı Türkçe

3İcra HesapMax 2.0

Freeware (Yok) Türkçe

5OpalCalc 1.74

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

5DateCalc 1.3

Ücretsiz Ingilizce

5AGSoft Rotatif Kredi Hesaplama Programı 1.4

Özellik Kısıtlamalı Türkçe

5AGSoft Vade Farkı Hesaplama Programı 1.1

Özellik Kısıtlamalı Türkçe

5Arora Nakit Yönetim 1.0

Ücretsiz Türkçe

4DeskCalc 6.0.21

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

4Master Converter 2.9

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce