Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

Şifreleyici 7.0

Ana Sayfa > Güvenlik > Şifreleme Araçları


Şifreleyici
Lisans:Ücretsiz
Boyut:443 KB
Dil:Türkçe
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:beytepe
İşletim Sistemi:Windows XP
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: Bu yazılımın asıl görevi dosya ve ofis dokümanlarını şifrelemektir. Yazılımda dünyaca tanınmış ve güvenilir olarak kullanılan Açık lisanslı "Blowfish" cipher (şifreleme) algoritması kullanılmıştır. 128 bit düzeyinde şifreleme yapmaktadır. Şifrelemeyi

İnceleyen: beytepe

15-12-2009

Bu yazılımın asıl görevi dosya ve ofis dokümanlarını şifrelemektir. Yazılımda dünyaca tanınmış ve güvenilir olarak kullanılan Açık lisanslı "Blowfish" cipher (şifreleme) algoritması kullanılmıştır. 128 bit düzeyinde şifreleme yapmaktadır. Şifrelemeyi yazılımın veya bilgisayarın herhangi bir yerine değil tamamen şifrelenecek dokümanın kendi içine yapmakta ve başka bir yere iz bırakmamaktadır.

Yazılım tamamen Türkçe diline sahip bir Türk yazılımıdır. Şimdi dilerseniz bu yazılımı beraber tanıyalım ve Türk insanının neleri başardığını beraber görelim...

Yazılımın boyutu küçük olmasına rağmen oldukça iyi işler başarmakta ve hatasız bir şifreleme sağlamaktadır. Sade, anlaşılır ve oladukça basit bir kullanımı vardır. Yazılım tek tıklama ile açılmakta ve kurulum gerektirmemektedir. Ayrıca işlemleri tek bir tıklama ile kolayca yapabilme yeteneğine sahiptir.

Yazılım açıldığında iki ana bölüm ile karşımıza gelmektedir:

1. Şifreleyeceğimiz Nesneleri Seçeceğimiz Bölüm;
2. Şifreleme Bölümü;

Nesnelerin Seçim Bölümü; Dosya Ekle, Klasör Ekle, Çıkart ve Temizle bölümlerinden oluşmaktadır. Şifreleme yapılacak nesne bu bölüm içerisinden seçilmektedir. Dosya veya Klasör Ekle içerisinden dosyayı veya klasörü göstererek şifrelenecek nesne tıklandığında şifrelemek istenilen dosya yada klasör içindeki nesneler seçim bölgesinde görünür. Yazılım Klasör şifreleme yeteneğine henüz sahip olmasada klasör içerisindeki verileri şifrelemektedir. Yani başka bir deyişle; yazılımın şifrelediği nesne klasörün kendisi değil, içindeki verilerdir. Çıkart sekmesi, seçili olan şifrelenecek verilerin içerisinden istenmeyen herhangi birisini çıkartmaya yarar. Listeyi Temizle sekmesi o an seçim bölgesi içinde olan tüm nesne veya verileri temizler. Yazılım ayrıca kaç adet seçilmiş veri varsa alt bölümde bilgisini verebilmektedir.

Şifreleme bölümü; Seçilen verileri şifrelemek oldukça kolaydır. Anahtar seçeneğinin karşısında bulunan
haneye istenilen şifre girilip Doğrula seçeneğinde girilen şifre tekrar yazılıp doğrulandıktan sonra Şifrele sekmesine tek bir tıklama ile bütün veriler şifrelenmektedir. Şifreleme yapmak için verilerin tek tek şifrelenmesine gerek yoktur. Ne kadar veri seçilirse seçilsin yazılım bunu tek tıklama ile şifreleyebilmektedir. Ayrıca yazılım şifrelediği bir veriyi kesinlikle tekrar şifrelememektedir. Şifrelenen verilerin şifresini çözmek için ise verilerin veya klasör yada dosyanın yerini göstermek ve şifreyi yazdıktan sonra Şifre Çöz sekmesine bir kez tıklamak yeterli olacaktır. Bilgi Al sekmesi işlem bölümünde bulunan dosyaların şifreli olup olmadığına bakar ve veriler hakkında bilgi verir. Yazılımın Gösterme sekmesi yazılan şifreyi kapatma ve tekrar tıklanıldığında ise açık olarak gösterme yeteneğine sahiptir.

EDİTÖR NOTU: İşte size tamamen Türk yapımı gerçekten nefis bir yazılım. Hatasız şifreleyebilme yeteneği, 128 bit algoritma kullanması, şifrelemeyi verinin kendi üzerinde yapabilmesi,şifrelediği bir veriyi tekrar şifrelememesi, küçük boyutuna rağmen önemli işler başarabilmesi ve tamamen ücretsiz olması gibi özellikleriyle kendi kategorisinde başarılı bir Türk yazılımı.
 
Yorumlar Ekran Görüntüleri Şifreleyici indir
 
Yorum Yap:
Kullanıcı Puanı
Editör Puanı
5/5
Toplam 17542
Bu ay 94
Bu hafta 9
Bugün 0

Şifreleme Araçları Popüler

Advanced Archive Password Recovery

Kullanım Kısıtlamalı

Şifreleyici

Ücretsiz

PDF Password Remover

Kullanım Kısıtlamalı

Folder Lock

Kullanım Kısıtlamalı

BCArchive

Ücretsiz

Key Maker

Ücretsiz

WinLock

Kullanım Kısıtlamalı

TrueCrypt

Ücretsiz

Şifreleme Araçları Yeniler

4Gilisoft File Lock 8.7

Ücretsiz Ingilizce

3FileMax 1.0

Özellik Kısıtlamalı Ingilizce

4Silver Key ( Portable ) 4.3.0

Ücretsiz Ingilizce

3Dosya Şifrele 1.0.55

Özellik Kısıtlamalı Türkçe

4USB Flash Security 4.1.10.10

Ücretsiz Ingilizce

3CodeMixer - Yellow 070714

Ücretsiz Ingilizce

5Predator 3.1.1.223

Ücretsiz Ingilizce

3Drag-n-Crypt 2.3.8

Ücretsiz Ingilizce

4CryptoZ 1.00

Ücretsiz Türkçe