Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

Prevx 3.0.5

Ana Sayfa > Güvenlik > Virüs Koruma/Temizleme (Antivirüs)


Prevx
Lisans:Özellik Kısıtlamalı
Boyut:923 KB
Dil:Ingilizce
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:Ali K.
İşletim Sistemi:Windows XP/Vista/7
İndir

Virüs taramasından geçirilmiştir Virüs taramasından geçirildi

Özet: Prevx, zararlı yazılımlar karşı bir sistem koruma programıdır. Program Virüs, Spyware, Adware, Rootkits, Trojans, Worms, Keyloggers, Bots gibi çeşitli zararlılara karşı sisteminizi korur. Eğer bilgisayarda yüklü bir anti-virüs yazılımı varsa ona müüd

İnceleyen: Ali K.

25-03-2011

Prevx, zararlı yazılımlar karşı bir sistem koruma programıdır. Program Virüs, Spyware, Adware, Rootkits, Trojans, Worms, Keyloggers, Bots gibi çeşitli zararlılara karşı sisteminizi korur. Eğer bilgisayarda yüklü bir anti-virüs yazılımı varsa ona müdahele etmeden çalışır ve yeni nesil casus uygulamaları bulma, temizleme konusuunda gelişmiş özellikler sunar. Yüklendikten sonra enfeksiyonlara (virüs ve diğer casus yazılımlar) karşı sistemi güncel tutup, otomatik etkileşim ile arkaplanda çalışıp, tarama ve gözetleme yapar.

Birçok anti-virüs yazılımı diğer virüs temizleme yazılımlarıyla aynı sistemde çalışmaz. Fakat Prevx bunlarla uyumlu. Programın yapılan testlerinde aynı anda diğer virüs temizleme programlarıyla herhangi bir sıkıntı yaşandmadığı tesbit edilmiş. Bu nedenle ister birincil olarak, istenirse diğerlerinin yanında ikincil olarak kurulup, çalıştırılabilir.

Program sistem kaynaklarını da fazla tüketmeden geliştirilmiş ayarlar ve güncelleme teknolojiisyle zararlı tehditlere karşı bilgisayarı koruyabilir.

Doğrudan yükleme tamamlandıktan sonra program taramaya başlar. Tarama ilk aşamada programın çalışması için zorunlu bir gereksinim. Bu tarama sırasında program bilgisayarda yüklü program ve çalıştırılabilir dosyaları analiz eder. Tarama işlemi normal bir süre içinnde tammamlanır.

Kayıtlı kullanıcılar korumaya hemen başlar. Kayıtsız kullanıcılar ise deneme amaçlı bazı özellikleri kapalı olarak test edebilirler.
Program 'gerçek zamanlı' tarama ile çalıştırıldığında zararlı yazılımı tesbit etmesi daha hızlı olur.

programın ayarları içinnden temel yapılandırma ayarları, zamanlayıcı, geçersiz kılınan algılamalar, vekil sunucu ayarları, sezgisel ayarlar gibi başlıklarla ve içlerine girdiğinizde ince ayarlamalar yapacağınız şekilde düzenlenmiştir.

Tools içinnden ise tarama sonuçlarını kaydetme, temizlemeyi geri alma, gelişmiş tarama, elle dosya taraması, yükseltme gibi seçimler yer alır.

Program Türkçe hariç çoklu dil desteğiyle birlikte geliyor. Türkçe olmaması kötü. Çünkü ayrıntılı ayar gerektiren bu tür programlarda dil desteği çok fayda sağlıyor.

Bu tür programların genel yapısı içinnde bilgisayarda tehdit olarak gördüğü bir dosyayı, program size 'ne yapmak istiyorsunuz' diye sorar.

Prevx, bağımsız bir güvenlik uygulaması yanında diğer virüs önleyici programların parçası olarak da kullanılabilir.

Toplam 923 KB gibi çok küçük boyuta sahip ve düşük sistem gereksinimlerine sahip bilgisayarlar da bile rahat kullanılabiliyor.

Program Windows XP ve üzeriyle çalışır.

Kısıtlama ve lisans:
Deneme sürümde bazı işlevler kapalıdır. Tam kullanabilmek için satın almalısınız. Lisanslı fiyatı ise 1 yıllık 34.95$'dır.
 
Yorumlar Ekran Görüntüleri Prevx indir
 
Yorum Yap:
Kullanıcı Puanı
Editör Puanı
4/5
Toplam 2614
Bu ay 17
Bu hafta 5
Bugün 0

Virüs Koruma/Temizleme (Antivirüs) Popüler

ESET NOD32 Antivirus

Kullanım Kısıtlamalı

avast! Pro Antivirus

Kullanım Kısıtlamalı

Panda Antivirus Pro 2012

Kullanım Kısıtlamalı

AVG AntiVirus

Kullanım Kısıtlamalı

HitmanPro

Kullanım Kısıtlamalı

Virüs Koruma/Temizleme (Antivirüs) Yeniler

4HitmanPro ( 64-bit ) 3.7.9.232

Kullanım Kısıtlamalı Türkçe

3PCKeeper 2.2.262

Kullanım Kısıtlamalı Türkçe

4Nano Antivirüs 0.28.2.60881

Ücretsiz Ingilizce

4Anvi Smart Defender 2.2

Ücretsiz Ingilizce

5360 Internet Security 4.9.0

Ücretsiz Ingilizce

4herdProtect 1.0.3.9 beta

Ücretsiz Ingilizce

5Baidu Antivirus 5.0.3

Ücretsiz Ingilizce

4Ashampoo Anti-Virus 1.0.8

Kullanım Kısıtlamalı Türkçe

4Kaspersky Anti-Virus 2015 15.0.1.415

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce