Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

OpenOffice.org (English) 4.1.1

Ana Sayfa > İş - Ofis > Ofis Paketleri


OpenOffice.org (English)
Lisans:Ücretsiz
Boyut:136.8 MB
Dil:Ingilizce
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:greench
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: OpenOffice.org çok amaçlı, çok platformlu ofis yazılımıdır.

İnceleyen: greench

27-01-2011

OpenOffice.org çok amaçlı, çok platformlu ofis yazılımıdır. Kullanıcı arayüzü ve işlevliliği ile piyadasaki Microsoft Office veya Lotus SmartSuite gibi ofis uygulamaları ile çok benzerdir, fakat bu ticari paketler ile karşılaştırıldığında tamamiyle ücretsiz olması ile ön plana çıkmaktadır.

Bazı Özellikleri

 • Microsoft Office Uyumluluğu

  OpenOffice.org, Microsoft Office dosyalarını okuyabilir, yazabilir. Bu sayede kullanıcılar Word, Excel, PowerPoint gibi uygulamara ait dosyaları açıp değişiklik yapıp tekrar aynı formatta kayıt edebilir. Hem de bu işlemi Windows, Linux ve Solaris platformları üzerinde yapabilir.

 • Kullanılabilirlik

  OpenOffice.org artık görme güçlüğü yaşayan insanlar tarafından da kullanılabilir. OpenOffice.org yüksek kontrast modunu, ek araçları (bakınız http://www.sun.com/access/) ve özel veri giriş araçlarını kullanmaya imkan sağlamaktadır.

 • Açık XML Dosya Türü

  OpenOffice.org'un dosya biçimi 500 sayfalık bir spesifikasyon ile açıklanmış olan açık XML biçimidir. Bütün OpenOffice.org dosyları içinde dosya içeriği, stil bilgileri, ayarlar ve meta bilgilerinin yer aldığı ZIP arşivi şeklindedir.

 • Tek Tıklamayla PDF'e Çevirme

  OpenOffice.org tek tıklamayla PDF'e çevirme özelliğini kullanıcılarına sunarak genellikle ücretli olan PDF dönüştürme yazılımlarını kullanma gereğini ortadan kaldırmıştır. Bu özellik sayesinde (hazırladığınız dosyanın değiştirilmesini istemediğiniz durumlarda) sadece okunabilir dosyalar oluşturabilir ve bu işlem için ayrıca para ödemezsiniz.

 • Flash'a Çevirme (.SWF)

  OpenOffice.org artık sunum ve çizimlerinizi Macromedia Flash dosya biçimine (.swf) dönüştürebilir. Bu sayede hazırladığınız sunumlar Flash eklentisi kurulu olan basit bir web istemcisi ile görülebilir. Flash kullanıcıları ekstra bir program kurmadan OpenOffice.org ile hazırlanmış sunumları görüntüleyebilirler.

 • Makro Kaydedici

  Yeni makro kaydedicisi tekrarlanan işlemleri kaydeder ve otomatikleştirir. Daha karışık programlama işlemlerinde ise OpenOffice.org Geliştirme Aracı (SDK) kullanılabilir. SDK kütüphaneler, araçlar ve Java, C++, Basic, OLE ve XML için dökümantasyon içermektedir. SDK ayrıca indirilmelidir.

 • XML Dosya Filtreleme Aracı

  Yeni XML dosya filtreleme aracı XSL transformasyonları temelli olan dosya filtrelerini entegre bir şekilde kullanmayı mümkün kılar. Popüler bir uygulama Microsoft Office 2003 XML dosya biçimi ile sağlanan uyumluluktur.

 • ActiveX Kontrolü

  OpenOffice.org Windows kullanıclarının Internet Explorer içinden OpenOffice dökümanlarını görebilmesini sağlayan bir ActiveX kontolü içermektedir. Microsoft VisualBasic veya Borland Delphi ile geliştirilen uygulamalarda da bu komponent kullanılabilir.

 • DocBook ve PDA Dosya Biçimlerine Destek

  OpenOffice.org hazırladığınız belgeleri PDA'lerde kullanabileceğiniz biçimlere (DocBook, AportisDoc vb.) çevirmenize imkan verir. Bu özellik kullanıcılara dökümanlarını Palm veya PocketPC'lerinde taşıma imkanı verir ve esneklik sağlar.

 • MySQL Entegrasyonu

  OpenOffice.org artık MySQL desteği sağlamaktadır. Örneğin açık kaynak kodlu veritabanını OpenOffice.org'un e-posta gruplama ve rapor yaratma aktivitelerinde kullanabilirsiniz. OpenOffice.org ve MySQL (veya desteklenen başka bir veritabanı) birlikteliği Microsoft Access kullanarak çözdüğünüz problemleri ve daha kapsamlılarını çözmenize olanak sağlar.
 •  
  Yorumlar Ekran Görüntüleri OpenOffice.org (English) indir
   
  Etiketler:
  openofficeofficeofisopenoffice.orgexcelwordmetintextyazım
  Yorum Yap:
  Kullanıcı Puanı
  Editör Puanı
  5/5
  Toplam 6629
  Bu ay 71
  Bu hafta 10
  Bugün 0

  Ofis Paketleri Popüler

  Microsoft Office Professional

  Kullanım Kısıtlamalı

  Ashampoo Office 2010

  Kullanım Kısıtlamalı

  602 PC Suite

  Kullanım Kısıtlamalı

  CHİPLİ SATIŞ OTOMASYONU

  Kullanım Kısıtlamalı

  Ofis Paketleri Yeniler

  5OpenOffice (Türkçe) 4.0.1

  Ücretsiz Türkçe

  0CHİPLİ SATIŞ OTOMASYONU 1.0.0.25

  Kullanım Kısıtlamalı Türkçe

  4Microsoft Office Starter 2010

  Ücretsiz Ingilizce

  5OpenOffice.org (English) 4.1.1

  Ücretsiz Ingilizce

  5Ashampoo Office 2010 10.0.584

  Kullanım Kısıtlamalı Türkçe

  5602 PC Suite 4.2.06.0213

  Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

  5Microsoft Office Professional 2007

  Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce