Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

Odesa Translator 2.1

Ana Sayfa > İş - Ofis > Sözlük


Odesa Translator
Lisans:Ücretsiz
Boyut:2.9 MB
Dil:Diğer
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:oldsword
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
İndir

Virüs taramasından geçirilmiştir Virüs taramasından geçirildi

Özet: Odesa Translator Türkçe-İngilizce İngilizce-Türkçe cümle çeviri yapabilen internet tabanlı bir programdır. İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar ve orta seviye ingilizce bilenler içinde idealdir

İnceleyen: oldsword

16-11-2011

Tanıtım:
Odesa Translator, Türkçe-İngilizce ve İngilizce-Türkçe cümle çeviri yapabilen internet tabanlı bir programdır. İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar ve orta seviye ingilizce bilenler içinde idealdir. Odesa Translator programı gelişmiş veritabanıyla en karmaşık cümleleri bile çevirmektedir. Program halen geliştirme aşamasındadır. İnternet bağlantılı olarak çalışan bu sistem, şuan için Türkçe'den İngilizceye ve İngilizceden Türkçeye çeviri yapsa da yakında birçok dili daha destekleyecek hale gelecektir.

Menüsünde bulunan detect yani tespit et seçeneğiyle herhangi bir dildeki bir cümleyi tanımlayıp Türkçe'ye veya İngilizceye çevirebilir. Gelişmiş yapay zekasıyla size piyasadaki en doğru çeviriyi yapabilen bu program Odesa Yazılım farkıyla sizler için geliştirildi.  

Kullanımı:
Program tasarım olarak gayet basit ve anlaşılır bir yapıdadır, işlevsel olarak iki adet açılır menü dört adet düğme ve iki metin kutusundan oluşmaktadır. Açılır menülerden dil seçimi yapılır, çevirilecek metin sol taraftaki metin kutusuna yapıştırıldıktan sonra cümle çevir  düğmesine basılarak çevirme işlemi tamamlanır.

Ayrıca "G" düğmesi vasıtasıyla program sistem tepsisine gönderilip gizlenebilir.

Not:
Çevirilicek metinin hangi dile ait olduğu bilinmiyorsa soldaki açılır menüden "Detect" seçeneği seçilir, sağdaki açılır menüden Türkçe veya İngilizce dillerinden biri seçilerek cümle çevir düğmesine basılır. Program sahip olduğu yapay zeka vasıtasıyla Arapça veya Çince gibi Unicode karaktere sahip olan dillerin dışındaki dilleri tanıyarak çevirebilmektedir. 

 
Yorumlar Ekran Görüntüleri Odesa Translator indir
 
Etiketler:
translatorodesayazılımcümleçeviriprogramıingilizcetürkçe
Yorum Yap:
Kullanıcı Puanı
Editör Puanı
4/5
Toplam 3233
Bu ay 73
Bu hafta 30
Bugün 0

Sözlük Yeniler

5Self Sözlük 1.50

Ücretsiz Türkçe

4Odesa Translator 2.1

Ücretsiz Diğer

5Lingoes Portable 2.9.2

Ücretsiz Türkçe

3Lugat 1.0

Ücretsiz Türkçe

4WordWeb 7.0.3

Ücretsiz Ingilizce

4GoldenDict 1.0.1

Ücretsiz Ingilizce

4Translate.Net 0.1.3493.4408

Ücretsiz Ingilizce