Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

Microsoft Reader 2.1.1

Ana Sayfa > Masaüstü > Çeşitli


Microsoft Reader
Lisans:Ücretsiz
Boyut:3.6 MB
Dil:Ingilizce
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:beytepe
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: Microsoft Reader, Microsoft firması tarafından üretilen ve e-kitapların okunup, seslendirilmesini sağlayan bir yazılımdır. ClearType teknolojisi ile yazıldığından özellikle günümüzde yaygınlık kazanan LCD tip ekranlarda görüntü kalitesi açısın

İnceleyen: beytepe

28-11-2009

Microsoft Reader, Microsoft firması tarafından üretilen ve e-kitapların okunup, seslendirilmesini sağlayan bir yazılımdır. ClearType teknolojisi ile yazıldığından özellikle günümüzde yaygınlık kazanan LCD tip ekranlarda görüntü kalitesi açısından bir numara olduğu söylenebilir. LCD monitörünüz varsa ve e-kitap okuyan biriyseniz mutlaka denemeniz gereken bir yazılım. Zira Adobe'nin ya da diğer PDF okuyucularının yaptığı gibi gözleri yormuyor.

Microsoft Reader yazılımı LİT uzantılı e-kitap dosyalarını açabilir. Yazılım kaldığınız sayfayı hafızasında tuttuğu için nerede kaldığınızı hatırlamanıza da gerek yok. Lakin yazılımda sayfa kaydırma gibi bir durum söz konusu değil. Harflerin büyüklüklerini ayarlayarak bu küçük sorunu çözebilirsiniz.

Yazılımla okumakta olduğunuz metinde istediğiniz sözcüklerin arka planını sarı renkte işaretleyebilir, kalemle istediğiniz alanları çizebilir, açıklamalı metin kutucukları ekleyebilir, arama yapabilirsiniz. Ayrıca bu işaretlemeler için istediğiniz rengi seçme imkanınızda bulunuyor.

Bu yazılımın en önemli işlevlerinden birisi de e-kitapları seslendirebilmesi. Türkçe e-kitapları da anlaşılacak biçimde seslendirebiliyor. Görme engelli kullanıcılarımız için çok değerli bir yazılım olduğunu düşünüyorum. Zira üniversite yıllarımda görme engelli arkadaşlarımız için kitapları seslendirip kayda alırdık onların yararlanabilmesi için, onlar da bu kayıtları dinlerlerdi. Şimdi bu yazılımla istedikleri e-kitapları kimseye ihtiyaç duymadan anlaşılabilecek düzeyde dinleme imkanına sahip oluyorlar. Kanaatimce yazılımı gözümde değerli yapan da bu özelliğidir.
 
Yorumlar Ekran Görüntüleri Microsoft Reader indir
 
Yorum Yap:
Kullanıcı Puanı
Editör Puanı
4/5
Toplam 4927
Bu ay 110
Bu hafta 20
Bugün 0

Çeşitli Popüler

Çeşitli Yeniler

4DesktopSnowOK 2.78

Ücretsiz Ingilizce

3TurboTop 2.7

Ücretsiz Ingilizce

4JPEG Saver 4.13.1

Ücretsiz Ingilizce

5ScreenToGif 1.2

Ücretsiz Ingilizce

3Advanced Wallpaper Manager 1.10

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

4Aml Maple 3.75

Kullanım Kısıtlamalı Türkçe

5WinDock 1.1

Ücretsiz Ingilizce

3AeroBlend 1.71 SR1

Ücretsiz Ingilizce

3AutoHideDesktopIcons 2.71

Ücretsiz Ingilizce

5ReIcon 1.4

Ücretsiz Türkçe