Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

Lugat 1.0

Ana Sayfa > İş - Ofis > Sözlük


Lugat
Lisans:Ücretsiz
Boyut:221 KB
Dil:Türkçe
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:aercys
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
İndir

Virüs taramasından geçirilmiştir Virüs taramasından geçirildi

Özet: İngilizce-Türkçe, Türkçe-İngilizce dilleri arasında çeviri yapan bir sözlük programıdır. İşletim sisteminin panosunu kullanarak size hız kazandırır. Programın çalışması için internet bağlantısı olmalıdır.

İnceleyen: aercys

07-09-2011

Program basit bir sözlük uygulamasıdır. Kelime bazlı arama yapmaktadır. İngilizce/Türkçe - Türkçe/İngilizce çeviri yapabilmektedir. Program form aracılığı ile kullanıcı girişinden arama yapabildiği gibi, başka bir programda örneğin internet tarayıcıda bir sayfa görüntülenirken, sayfada anlamı merak edilen bir sözcüğü seçip kopyaladığınızda otomatik olarak algılayıp arama sonucunu anında size bildirir.

Otomatik algılamayı kullanmak için herhangi bir tarayıcı sayfasından yada office programından(Word, Excel, Powerpoint, etc...) anlamını aratmak istediğiniz sözcüğü sağ tıklayıp kopyala komutunu vermeniz yeterli. Bu komutu uyguladığınızda arama penceresi sözcüğün anlamı ile karşınızda belirecektir.

Programı kullanmadığınız zamanlarda kalabalıklık oluşturmaması açısından System Tray alanına küçültebilirsiniz. Tekrardan kopyalama yapıp otomatik aratmayı çalıştırdığınızda program eski pencere halini alacaktır. Bu programın çalışması için .Net Framework 2.0 veya üzerinin sisteminizde kurulu olması gerekmektedir.

 
Yorumlar Ekran Görüntüleri Lugat indir
 
Etiketler:
ingilizcetürkçesözcüksözlükkelimeçevirilügat
Yorum Yap:
Kullanıcı Puanı
Editör Puanı
3/5
Toplam 953
Bu ay 3
Bu hafta 0
Bugün 0

Sözlük Yeniler

5Self Sözlük 1.50

Ücretsiz Türkçe

4Odesa Translator 2.1

Ücretsiz Diğer

5Lingoes Portable 2.9.2

Ücretsiz Türkçe

3Lugat 1.0

Ücretsiz Türkçe

4WordWeb 7.0.3

Ücretsiz Ingilizce

4GoldenDict 1.0.1

Ücretsiz Ingilizce

4Translate.Net 0.1.3493.4408

Ücretsiz Ingilizce