Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

Kaspersky Rescue Disk 30.06.2013

Ana Sayfa > Güvenlik > Virüs Koruma/Temizleme (Antivirüs)


Kaspersky Rescue Disk
Lisans:Ücretsiz
Boyut:313 MB
Dil:Ingilizce
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:acne
İşletim Sistemi:Windows XP/Vista/7/8
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: Kaspersky Rescue Disk; (Kaspersky Kurtarma Diski) dünya antivirüs ve zararlı temizleme yazılımı devlerinden biri Kaspersky Labs firmasının ürünü olan bir temizleme aracıdır.

İnceleyen: acne

14-08-2011

Kaspersky Rescue Disk; (Kaspersky Kurtarma Diski) dünya anti-virüs ve zararlı temizleme yazılımı devlerinden biri Kaspersky Labs firmasının ürünü olan bir temizleme aracıdır.

Program temel olarak küçük boyutlu bir Linux işletim sistemi üzerine gömülmüş Kaspersky Anti-Virus tarayıcısından oluşmaktadır.

Normalde herkesin bilgisayarında bir anti-virüs, internet security ve benzeri güvenlik yazılımları bulunur. Fakat bazı durumlarda virüsler işletim sistemimizin kuytu köşelerine saklanır ve aktif olmadan bekleyebilir. Daha sonra aktif olarak sistemimize zarar verebilir. Veya kullandığınız güvenlik programının zararlı tespit yapısını bir şekilde atlatmış bir zararlı da olabilir. Bazen de bahsettiğimiz zararlılar aktif olmuş fakat kullandığımız güvenlik yazılımı işini tam olarak yapamamış, zararlı programcık aktif olmuş ve sistemimize zarar vererek sistemimizin açılmasını engelliyor olabilir.

Bu gibi durumlarda imdadımıza Kaspersky Labs yetişerek bizlere Kaspersky Rescue Disk aracını sunuyor.

Kaspersky Rescue Disk aracının kullanımı oldukça basittir. Biz yine de ilk defa kullanacakların acemilik çekmemesi açısından yardımcı olarak aşağıda kullanım tarifini yazıyoruz.

Kaspersky Rescue Disk Aracının Kullanımı : • İnnDirmiş olduğunuz ISO uzantılı Kaspersky Rescue Disk dosyasını boş bir CD'ye yazdırın. CD'nizi yazdırırken Nero ve benzeri cd yazdırma programlarının çoğunda olan "Bootable Disk" , "Otomatik Açılan CD" şeklinde yazdırmalısınız. Aksi halde cd üzerinden sisteminizi başlatamazsınız.


 • Bilgisayarınızın Boot (ilk açılış) ayarlarından açılış sürücüsünü CD/DVD olarak ayarlayın. Bu işlemi yapabilmek için bilgisayarınız açılırken ilk ekranda gelen "Boot Menu F11" gibi bir ibare beliriyorsa oradan yapabilirsiniz. Bu seçenek yoksa BIOS ayarlarınıza girip Boot menüsünden birinci boot aygıtınızı CD/DVD olarak seçmelisiniz.
  ÖNEMLİ NOT : Daha önce BIOS'a girmediyseniz veya BIOS'un ne olduğunu bilmiyorsanız bu işi yapması için bir bilgisayarcı veya bilgisayar konusunda bilgili bir tanıdığınıza başvurunuz. BIOS'ta yapacağınız ufak bir hata bilgisayarınızın bir daha açılmaması veya düzeltilmesi daha güç sorunlara yol aşabilir.


 • ISO dosyasını yazdırdığınız CD'yi bilgisayarınıza takın ve bilgisayarınızı başlatın.


 • Sistemi CD/DVD'den açmak isteyip istemediğinizi soran mesaj geldiğinde herhangi bir tuşa basıp CD/DVD'ye bağlanılmasını bekleyin.


 • Daha sonra bilgisayarınız CD/DVD'den Kaspersky Rescue Disk ile başlayacaktır.


 • Açılışta Enter tuşuna basarak programı çalıştırın.


 • Sonrasında program otomatik olarak sistem özelliklerinizi ve donanımınızı tarayacaktır. Bu işlem bilgisayarınızın donanım özelliğine ve eski/yeni olmasına göre 1-2 dakika sürebilir. 5-10 dakika gibi uzun süreler bekliyorsa bir sorun oluşmuştur ve işleme devam edemezsiniz.


 • Bir sonraki ekranda Dil Seçenekleri gelmektedir. İngilizce, Fransızca, Almanca ve Rusça desteklenmektedir. İngilizce seçerek devam ediniz.


 • Bir sonraki ekranda Kaspersky kullananların daha aşina olduğu Kaspersky ekranı gelmektedir.


 • Üst kısımda "Scan" ve "Update" secenekleri bulunmaktadır.


 • "Scan" seçeneğinden tarama yaptıracağımız sürücüleri belirterek "Start Scan" tuşuna basınız.
  Program otomatik olarak seçtiğimiz bölümleri tarayacak ve bulduğu zararlı dosyaları size sorarak silecektir. Tüm zararlılar silindikten sonra sisteminizi tekrar yeniden başlatınız.

  HATIRLATMA : İşiniz bittiğinde sisteminizin BOOT ayarlarını Sabit Diskten açılır şekilde değiştirmeyi unutmayın.

  Daha önce cd üzerinden Linux tecrübesi yaşamamış olanların işi bittikten sonra başlat menüsü ve sistemin genelinde bir Linux turu atmalarını tavsiye ederiz.

  Kaspersky Rescue Disk ile hala zararlılardan kurtulamamış iseniz Kaspersky Rescue Disk'in faydalarından biraz daha faydalanarak bilgisayarınızın C sürücüsü, masaüstü, belgelerim ve diğer verilerinizi D sürücüsü, Flash bellek, CD/DVD gibi yerlere kopyalayıp bilgisayarınızı yeniden kurmak için bir fırsatınız olduğunu göreceksiniz.

  Sistem açıldığında aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz.  İyi kullanımlar...
 •  
  Yorumlar Ekran Görüntüleri Kaspersky Rescue Disk indir
   
  Etiketler:
  kasperskyrescuediskkurtarmadiskikurtarma diski
  Yorum Yap:
  Kullanıcı Puanı
  Editör Puanı
  5/5
  Toplam 76405
  Bu ay 310
  Bu hafta 70
  Bugün 0

  Virüs Koruma/Temizleme (Antivirüs) Popüler

  ESET NOD32 Antivirus

  Kullanım Kısıtlamalı

  avast! Pro Antivirus

  Kullanım Kısıtlamalı

  Panda Antivirus Pro 2012

  Kullanım Kısıtlamalı

  AVG AntiVirus

  Kullanım Kısıtlamalı

  HitmanPro

  Kullanım Kısıtlamalı

  Virüs Koruma/Temizleme (Antivirüs) Yeniler

  4HitmanPro ( 64-bit ) 3.7.9.232

  Kullanım Kısıtlamalı Türkçe

  3PCKeeper 2.2.262

  Kullanım Kısıtlamalı Türkçe

  4Nano Antivirüs 0.28.2.60881

  Ücretsiz Ingilizce

  4Anvi Smart Defender 2.2

  Ücretsiz Ingilizce

  5360 Internet Security 4.9.0

  Ücretsiz Ingilizce

  4herdProtect 1.0.3.9 beta

  Ücretsiz Ingilizce

  5Baidu Antivirus 5.0.3

  Ücretsiz Ingilizce

  4Ashampoo Anti-Virus 1.0.8

  Kullanım Kısıtlamalı Türkçe

  4Kaspersky Anti-Virus 2015 15.0.1.415

  Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce