Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

IncrediMail 2.5 8.00.1367

Ana Sayfa > İnternet > E-posta


IncrediMail 2.5
Lisans:Adware
Boyut:12.4 MB
Dil:Ingilizce
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:GRaNZaT
İşletim Sistemi:Windows 2000/2003/XP/Vista/7/8
İndir

Virüs taramasından geçirilmiştir Virüs taramasından geçirildi

Özet: IncrediMail Xe, bir e-posta yönetim programı. Bir nevi, hepimizin tanıdığı Microsoft Office Outlook / Outlook Express, Thunderbird, Eudora gibi bilinen programlara alternatif.

İnceleyen: GRaNZaT

14-08-2011

IncrediMail Xe, bir e-posta yönetim programı. Bir nevi, hepimizin tanıdığı Microsoft Office Outlook / Outlook Express, Thunderbird, Eudora gibi bilinen programlara alternatif. Açıkçası ilk cümleden sakın bu programın onlardan daha altta kalır olduğunu düşünmeyin, hatta emin olun, çok daha fazla işlevsel, görsel ve pratik!

Peki neden IncrediMail Xe? İlk olarak şunu söylemeliyim, Outlook'un, Thunderbird'ün arayüzünü, e-posta gönderme seçeneklerini sıkıcı ve renksiz buluyorsanız IncrediMail kalbinizi daha ilk dakikadan fethedecek. Son derece kullanışlı ve kolay bir arayüzle gelmesine karşın, eğlenceli ve renkli bir yapıya sahip. E-postalarınızı gönderirken, fon içindeki görüntülerden (letters) herhangi bir istediğinizi (çok fazla seçenek mevcut, hatta kategoriler altında alt kategorilerle neredeyse uçsuz bucaksız bir kütüphane ile sizleri bekliyor) koyuyorsunuz ve e-postanızda anlatmak istediğinizi fondaki resimle daha da güçlendirebiliyorsunuz. Mesela arkadaşınıza yaz tatilinizle ilgili bir e-postayı kumsal arkaplanlı bir sayfada gönderdiğinizi bir düşünsenize… (Yazının sonuna doğru, programın Türkçe desteği olmadığından, Türkçe bilmeyenler için örnek bir e-posta gönderimi ve süslemesinden bahsedeceğim.)

IncrediMail’in farklı ve güzel özelliklerinden biri, eğlenceli yapısını e-posta aldığınızda sizi uyarırken (notifier) de koruması. İsteğinize göre ayarlayacağınız zaman aralıkları ile (“Nasıl yapılır” aşağıda) sunucudaki yeni e-postalarınızı kontrol ettikten sonra, eğer yeni bir e-postanız var ise, bu e-posta bilgisayarınıza indirildiğinde, seçiminize göre bir uşaktan “You have mail, sir!” (Mesajınız var, efendim!) cümlesi ile, bir köpeğin havlaması ve yuvarlanıp ekranınızı yalaması ile, Formula 1 yarışlarından kaçıp gelmiş bir salyangozun görüntüsü ile, elektronik bir “message waiting” (mesaj bekliyor) yazısı ile, “smiley” olarak adlandırdığımız ve MSN Messenger ile hayatımıza giren sarı yuvarlak kafalı bir ressamın hızlı bir çizimi ya da benzer bir karakterin size çiçek uzatıp kendini füze ile uzaklaştırması ile uyarılmayı tercih edebilirsiniz. Seçiminize göre ister her seferinde aynı şekilde, isterseniz her e-posta gelişinde farklı şekilde uyarılmayı tercih edebilirsiniz. Bunları sıralamışken hemen hatırlatalım, bu saydıklarım, bu programın ücretsiz versiyonu için geçerlidir.

Ücretli versiyonuna geçerseniz, sanırım tüm uyarıcıları denemeye zamanınız olmayabilir. Zira çok büyük bir arşive sahip. (Yine de eğer uyarıcı olmaması seçeneğini seçerseniz, size e-posta getiren uşak “Bizi kullanmadığınıza göre eğlenceden yoksunsunuz” anlamında bir cümle ile dokunduruyor ki zaten bu programı kullanıyorsanız, emin olun, bu uyarıcılardan çok zevk alacaksınız) Yine aynı konuda benzer bir özellik olarak, istediğiniz kişilere farklı uyarıcılar atayıp kimden mail geldiğini bakmadan anlayabilirsiniz ki bence çok güzel bir özellik.

Program ile sadece e-postalarınızı kişiselleştirmiyorsunuz, tabii ki, programın kabuğunu (skin) da var olan seçenekler arasından, ya da ücretli sürüme yükseltip internette bulunan seçenekler arasından değiştirebiliyorsunuz ki ön tanımlı olarak gelen kabuk da yeterince güzel.

E-postanızı zenginleştirebileceğiniz seçenekler arasında bulunan fonlardan (letters) bahsettik. Bunun dışında, e-postanıza ekleyebileceğiniz animasyonlar (animations) ile hareketli karakterler ile e-postanızı hareketlendirebilirsiniz. Sadece bu kadar mı? Tabii ki hayır. Bunun yanında sesler de (sounds) ekleyebilir, özel günleriniz için hazırlanmış kartları da (Ecards) kullanabilirsiniz.

Şimdi programın kurulum aşamasına bakalım. Öncelikle programı amacıyla kullanabilmek için en az bir e-posta adresimizi eklememiz gerekiyor. Bunun için Tools manüsü altındaki Accounts bölümüne gidiyoruz. Burada Add ibaresine tıklayıp kullanacağımız e-postamızın bazı bilgilerini gireceğiz. İlk ekranı Next deyip geçiyoruz Your name is: kısmını, gönderdiğimiz e-postanın karşı tarafta hangi isimle görünmesini istiyorsanız onu yazıyorsunuz. Your email address kısmına kullanacağınız e-posta adresinizi yazıyorsunuz. Buraya yazdığınız e-posta adresinin @ işaretinden sonraki kısmı, eğer program tarafından tanınıyorsa, bir sonraki sayfadaki bilgileri kendi girecek ve direkt işlemin son kısmına, Password yazan yere şifrenize yazmanız gereken kısma geçeceksiniz.

Eğer tanınmıyorsa, e-posta servis sağlayıcınızın gelen (incoming) ve giden (outgoing) posta sunucularını (mail server) girmeniz gerekecek. Eğer bunları bilmiyorsanız, e-posta sunucunuzun (Yahoo!, GMail! vs) ayarları içinde bulabilirsiniz. Örneğin, eğer @yahoo.com.tr uzantılı bir adresiniz mevcut ise, bu adresin gelen posta sunucusu (incoming mail server) pop.mail.yahoo.com.tr, giden posta sunucusu (outgoing mail server) smtp.mail.yahoo.com.tr olacaktır. Son sayfada ise password ile belirtilen yere şifrenizi girdiğinize, eğer bütün işlemleri doğru gerçekleştirdiyseniz Finish ve Ok tuşlarına bastığınızda ayalarınızı başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız. Şimdi close tuşu ile hesaplar penceresini kapatıyoruz ve üst kısımda Send/Recv yazılı butona tıklıyoruz. Eğer ayarlarınızı doğru yaptıysanız, daha önce gelmiş ve gelen tüm mesajlarınızı bilgisayarınıza innDir’eceksiniz.

Önemli Not 1) Birçok e-posta sunucusu, bu işleme güvenliğiniz açısından önce izin vermeyecektir. Bunun e-posta ayarlarınızdan POP3 ile e-posta iletişimine izin vermeniz gerekebilir.

Önemli Not 2) Bilgisayarınıza innDir’diğiniz e-postalarınız ana sunucudan, yani hep şifreyle girdiğiniz yerden direkt bilgisayarınıza taşınabilir. Eğer sunucuda da kalmasını istiyorsanız, hem sunucunuzdan, hem de programın içindeki Tools > Accounts > Properties > Advanced seçeneğinde karşınıza çıkan Leave a copy of messages on server kutucuğu tıklamalısınız. Böylece, örneğin bilgisayarınıza format atıldığında, ya da bir şekilde bilgilerinizi kaybettiğinizde, e-postalarınızın bir örneği, ana sunucuda olacaktır!

E-postalarımızı aldığımıza göre, bir de e-posta gönderimini deneyelim. Ana ekrandan, sol üst kısımdaki New Mail simgesine tıklıyoruz ve karşımıza iki parçalı bir pencere çıkıyor. Sol taraftaki nispeten daha küçük kısım (Style Box), e-postamızı hareketlendirip, süsleyeceğimiz öğeleri barındırıyor. Yazıda da bahsettiğim gibi, Letters sekmesi arka planları, Animations simgesi hareketli elemanları, ki bu hareketli elemanlara bilgisayarınızdaki gif, jpeg, jpg, jpe, bmp ve png uzantılı resim/animasyonları da ekleyebiliyorsunuz. 3. Sekme olan Sounds sekmesi ile e-postanızı sesli öğelerle süsleyebiliyorsunuz, ki bu sekmede de, animasyon sekmesi gibi, bilgisayarınızdan wav, mid ve midi uzantılı yeni sesler ekleyebilirsiniz. Son olarak Ecards sekmesinden özel günler için hazırlanmış tebrik kartlarını seçebilirsiniz.

Bunların dışında, e-postanıza Attachment tuşu ile dosya iliştirebilir, Insert Picture ile resim ekleyebilir, Recorder ile ses kaydı yollayabilirsiniz.

Sol üst kısımda dosyalarınız (Gelen Kutusu (Inbox), Giden Kutusu (Outbox) vs), sol alt kısımda, ekleyebileceğiniz kişileri (Key Contacts) görebilirsiniz.

Aslında daha anlatılacak çok şey var bu program hakkında ama daha fazla uzatmaya gerek yok. Aldığı puanı sonuna kadar hak eden bu güzel programı mutlaka deneyin. E-postalarınızı sürekli şifrenizi girip kontrol etmekten sıkıldıysanız, biraz hareketli, eğlenceli e-postalar göndermek istiyorsanız bu program tam size göre.

Programın ücretsiz versiyonu yeterince iyiyken yine de ücretli versiyonuna, dolayısıyla çok daha fazla görsel öğeye ve artırılmış güvenlikteki filtreye (Junk Filter) sahip olmak isterseniz 19.95$ ödemeniz yeterli olacaktır. 14 gün geri ödeme garantisi ile birlikte, üst kademe destek, birçok farklı uyarıcı, posta öğeleri ve daha pek çok şey sizi bekliyor olacak. Ama dediğim gibi, ücretsiz gelen bu versiyonu da yeterince iyi.
Unutmadan, programda kesinlikle spyware (casus program) gelmemektedir.

Not: IncrediMail XE yazılımının yeni sürümünü yüklemeden önce eğer sisteminizde eski sürümü mevcutsa mutlaka kaldırmanız ve yeni sürümü bu işlemden sonra yüklemeniz gerekmektedir.
 
Yorumlar Ekran Görüntüleri IncrediMail 2.5 indir
 
Etiketler:
incredimaile-postailetiistemcimail
Yorum Yap:
Kullanıcı Puanı
Editör Puanı
5/5
Toplam 22811
Bu ay 87
Bu hafta 18
Bugün 0

E-posta Popüler

GroupMail

Ücretsiz

Foxmail

Ücretsiz

POP Peeper

Ücretsiz

Atomic Email Hunter

Kullanım Kısıtlamalı

Signature Creator

Kullanım Kısıtlamalı

The Bat! Home

Kullanım Kısıtlamalı

Super Email Extractor

Özellik Kısıtlamalı

E-posta Yeniler

4hMailServer 5.6.2145

Ücretsiz Ingilizce

4Send Personally 2.0

Ücretsiz Ingilizce

4i.Scribe 2.0.64

Ücretsiz Türkçe

4ErkocSoft Toplu Mail 2.0

Özellik Kısıtlamalı Türkçe

3ErkocSoft Toplu Mail 1.0

Kullanım Kısıtlamalı Türkçe

3DetachPipe 7.6.2

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

3CleanMail Home 5.6.3.1

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

3Mailbell 2.61

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

5SmarterMail 12.3.5308

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce