Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

İcra HesapMax 2.0

Ana Sayfa > İş - Ofis > Hesaplayıcılar


İcra HesapMax
Lisans:Freeware (Yok)
Boyut:992 KB
Dil:Türkçe
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:iskor
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
İndir

Virüs taramasından geçirilmiştir Virüs taramasından geçirildi

Özet: İcra dosya hesaplama ve taahhüt hazırlama (eşit taksitli faizli ve eşit taksitli faizsiz) programıdır.

İnceleyen: iskor

02-04-2014

Gerek icra dairelerinde gerekse hukuk bürolarında kullanılabilecek dosya hesaplama programıdır.

60 aya kadar eşit taksitli faizli ve faizsiz seçeneklerinin yanı sıra maaş muvafakatı bölümü de mevcuttur.

Bu program sayesinde icra borcu olan kişilerde rahatlıkla borcunu hesaplayabilir.BİLGİLENDİRME:
İcra HesapMax 2.0, gireceğiniz tek bir faiz oranı üzerinden yapılan ödemelere göre kademeli faiz hesabı yapmaktadır. 52 kalem ödeme ve 26 kalem masraf girebilirsiniz yalnız taahhüt tutanağı hazırlayacak iseniz tutanak şablonuna uygun olması açısından en fazla 8 kalem masraf girmeniz gereklidir aksi halde 8 kalem üzeri girilen masraflar taahhüt tutanağında gösterilmez ancak taahhüt tutanağı hazırlamayacaksanız hesap çıktısında 26 kalem masraf gösterilmektedir.

Faiz hesabında bir ay (30) gün bir yıl ise Yargıtay’ın güncel içtihatları gereği (365) gün olarak baz alınmıştır. Günlük, Aylık ve Yıllık faiz oranlarından birini seçerek faiz hesabı yaptırabilirsiniz.

Yapılan ödemeleri eskiden yeniye doğru tarih sırasına göre ve var ise harç oranını seçerek girmeniz gerekir.

Taksit/Taahhüt bölümünde maksimum 60 ay vadeye kadar taksitlendirme yapabilir ve çıktısını alabilirsiniz (eşit taksitli faizli bölümde aylık taksit tutarını girerek 60 ay üzeri taksitlendirme yapabilirsiniz, burada bir sınırlama yoktur, 500, 1000 vb.ancak tutanakta maksimum 60 ay vadeye kadar olan bölüm gösterileceğinden hesaplama yapabilmenize rağmen çıktısını alamazsınız)

Eşit Taksitli (Faizsiz) Taahhütte hesapla denildikten sonra sol tarafta gelen taksit tutarı ve taksit tarihlerinde, üzerini tıklayarak manuel değişiklik yapabilirsiniz burada dikkat etmeniz gereken azalttığınız veya arttırdığınız aydaki tutarı diğer bir ayda veya aylarda arttırmanız veya azaltmanız bu şekilde işlem yaptığınızda toplam sonuç değişmeyecektir ve aldığınız çıktıda bu şekilde gösterilecektir.

Eşit Taksitli (Faizli) Taahhütte hesapla denildikten sonra sol tarafa gelen taksit tutarı ve taksit tarihleri üzerine tıklayarak manuel değişiklik yapabilirsiniz ancak Faizsiz hesaplamadan farklı olarak bu bölümde her taksit tutarına, taksit tarihlerine göre hesap edilen kademeli faiz eklendiğinden düşürülen veya arttırılan tutarın başka bir aydaki tutarın arttırılması veya düşürülmesi ile toplam sonucun tutturulmasının yanı sıra değişen aylık taksitlere işleyecek faizinde manuel olarak değiştirilmesi gerekir. Faizli taksitlendirmede manuel değişik yapılması biraz daha zor bir işlem olduğundan bu bölümde değişikliği tavsiye etmiyoruz.

NOT:Dosya çalıştırılabilir uygulama olduğundan (uzantısı ".exe" olduğundan) UYAP'ın bağlı olduğu bilgisayarlardaki kısıtlama nedeniyle download yapılamamaktadır. Farklı bir bilgisayarda indirip sonrasında UYAP'ın kurulu olduğu bilgisayarlarda güvenle kullanabilirsiniz...
 
Yorumlar Ekran Görüntüleri İcra HesapMax indir
 
Etiketler:
İcrahesaphukuktaksittaahhüt
Yorum Yap:
Kullanıcı Puanı
Editör Puanı
3/5
Toplam 331
Bu ay 21
Bu hafta 7
Bugün 0

Hesaplayıcılar Yeniler

5Padaseyin 1.210.19

Kullanım Kısıtlamalı Türkçe

3İcra HesapMax 2.0

Freeware (Yok) Türkçe

5OpalCalc 1.74

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

5DateCalc 1.3

Ücretsiz Ingilizce

5AGSoft Rotatif Kredi Hesaplama Programı 1.4

Özellik Kısıtlamalı Türkçe

5AGSoft Vade Farkı Hesaplama Programı 1.1

Özellik Kısıtlamalı Türkçe

5Arora Nakit Yönetim 1.0

Ücretsiz Türkçe

4DeskCalc 6.0.21

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

4Master Converter 2.9

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce