Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

Half-Life 1.0

Ana Sayfa > Oyun > Aksiyon


Half-Life
Lisans:Özellik Kısıtlamalı
Boyut:48.5 MB
Dil:Ingilizce
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:TaLaY
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: Dünyaca üne kavuşmuş ve pek çok kişinin ezbere bildiği Half-Life isimli oyunumuz DooM türü yani FPS(First Person Shooter; Birinci kişi kamerasından oynanan oyunların genel adı.) tarzında hazırlanmıştır.

İnceleyen: TaLaY

03-02-2008

Oyunun Konusu:
Gordon Freeman, New Mexico eyaletinde yer alan Black Mesa Araştırma Tesisinde asistan olarak görev yapmaktadır. Freeman'in de dahil olduğu bir deneme sırasında bir şeylerin ters gitmesi sonucu, başka bir boyuttan bir sürü uzaylı canlı dünyaya geçmiş ve hızla tesise yayılmaya başlamıştır.

İş arkadaşlarının hemen hepsi bu uzaylı canlılar tarafından öldürülürken, diğerleri ise yüzeyden gelecek yardımı beklemektedir. Ancak yardıma gelen askeri güçlerin görevi tesisten canlı hiçbir şey çıkmamasını sağlamaktır. Freeman, askerler ve yaratıklarla savaşırken bir yandan da olayın arkasında ne olup bittiğini anlamaya çalışmaktadır.

Oyunun konusu Stephen King'in "The Mist" adlı romanından esinlenerek hazırlanmıştır.

Oyunun Açıklaması:
Dünyaca üne kavuşmuş ve pek çok kişinin ezbere bildiği Half-Life isimli oyunumuz DooM türü yani FPS(First Person Shooter; Birinci kişi kamerasından oynanan oyunların genel adı.) tarzında hazırlanmıştır. Oyunda canlandırdığınız karakterin gözünden onu yönlendirerek çevredeki nesneler ve canlılarla iletişime geçmektesiniz. Elinizde levye ve ilerleyen bölümlerde çeşitli yerlerden temin edeceğiniz silahlar ile bol miktarda mutasyona uğramış yaratık, zombi, helikopter-uçak ve asker avlayacaksınız. Oyuna alıştıkça aslında sadece oyunu oynayabilme yeteneğinin dışında düşünme gücüne de sahip olmanız gerektiğini kavrayacaksınız. Çünkü bazı bölümleri geçebilmek için oyun senaryosu içerisine gizlenmiş objeleri de kullanmanız ve çeşitli yerlerdeki düğmelere basarak oyunun akışını değiştirmeniz de gerekecektir.

Sonuç olarak bakıldığında gerçekten de dünya çapında çok geniş bir hayran kitlesi olan ve aşırı derecede bağımlılık yapan bir oyun olduğunu ve verdiğimiz 5 puanı fazlasıyla hak ettiğini kendinizde göreceksiniz. Şimdiden başarılar dileriz...

Sistem Gereksinimleri:

Minimum: 500 mhz İşlemci, 96mb Ram, 16mb Ekran Kartı, Windows 2000/XP/98, Fare, Klavye, İnternet Bağlantısı (Çoklu Oyuncu olarak İhtiyaç Durumunda)

Önerilen: 800 mhz İşlemci, 128mb Ram, 32mb+ Ekran Kartı, Windows 2000/XP/98, Fare, Klavye, İnternet Bağlantısı (Çoklu Oyuncu olarak İhtiyaç Durumunda)

Konu için Kaynak: Wikipedia

ALTERNATİF innDirme-1
ALTERNATİF innDirme-1
 
Yorumlar Ekran Görüntüleri Half-Life indir
 
Yorum Yap:
Kullanıcı Puanı
Editör Puanı
5/5
Toplam 5627
Bu ay 90
Bu hafta 12
Bugün 0

Aksiyon Popüler

Need For Speed Underground

Özellik Kısıtlamalı

Quake III Arena

Özellik Kısıtlamalı

Point Blank

Ücretsiz

18 Wheels of Steel: Convoy

Özellik Kısıtlamalı

Serious Sam 2

Özellik Kısıtlamalı

Call Of Duty 2

Özellik Kısıtlamalı

WarRock

Ücretsiz

Mount&Blade: Warband

Özellik Kısıtlamalı

Aksiyon Yeniler

4Star Defender 4

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

4Star Defender 3

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

5Point Blank

Ücretsiz Türkçe

5Alien Arena 2008 7.51

Ücretsiz Ingilizce

5WarRock 2014.12.29

Ücretsiz Ingilizce

5Gunbound World Champion 11.02

Ücretsiz Ingilizce

5Mount&Blade: Warband 1.132

Özellik Kısıtlamalı Ingilizce

5Half Life: Sven Co-Op 4.5

Ücretsiz Ingilizce

3HoverRace 1.23.1

Ücretsiz Ingilizce

33 Foot Ninja II

Ücretsiz Ingilizce