Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

Google Toolbar (IE) 7.1.1920.1238

Ana Sayfa > İnternet > Tarayıcı Eklentileri


Google Toolbar (IE)
Lisans:Ücretsiz
Boyut:2.2 MB
Dil:Ingilizce
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:eGowiCh
İşletim Sistemi:Windows 2000/2003/XP
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: Üreticiden : Google Toolbar internette bilgi bulma yeteneğinizi artırır ve kurulması sadece birkaç saniye sürer. Google Toolbar kurulduğunda, otomatik olarak Internet Explorer araç çubuğu üzerinde görülür. Böylece Google ana sayfasına dönmenize gere

İnceleyen: eGowiCh

29-07-2011

Üreticiden : Google Toolbar internette bilgi bulma yeteneğinizi artırır ve kurulması sadece birkaç saniye sürer.
Google Toolbar kurulduğunda, otomatik olarak Internet Explorer araç çubuğu üzerinde görülür. Böylece Google ana sayfasına dönmenize gerek kalmadan, hızlı ve kolayca Google'da arama yapabilirsiniz.

Araç çubuğunun genel özellikleri:

Arama Çubuğu : Araç Çubuğu, arama kutusuna bir şey yazdığınızda yararlı öneriler sunar. Birçok öneri popüler Google aramalarından gelirken, Google favoriler veya arama geçmişinizden gelen önerileri de görebilirsiniz. Araç Çubuğu kelimeyi yanlış yazdığınızda bile size bilgi verir ve doğru yazımı önerir.

Web sitelerine tek bir tıklamayla erişin: Araç Çubuğu'ndan favori web sitelerinize erişmek veya bu sitelerde arama yapmak için özel düğmeler ekleyin. Düğme Galerimizde (yalnızca İngilizce) bulunan, diğer Araç Çubuğu kullanıcılarının oluşturduğu düğmeleri ekleyebilir veya Google Araç Çubuğu API'mızı (yalnızca İngilizce) kullanarak kendi düğmelerinizi oluşturabilirsiniz.

Sidewiki ile herhangi bir web sayfasına katkıda bulunun: Google Sidewiki, herhangi bir web sayfasındaki yararlı bilgilere katkıda bulunmanıza ve bu bilgileri okumanıza olanak tanıyan bir tarayıcı kenar çubuğudur. Bilgilerinizi tüm Sidewiki topluluğuyla paylaşın ve Blogger, Twitter, Facebook veya e-posta aracılığıyla güncellemeler yayınlayın.

Google Favorilerinizi herhangi bir bilgisayardan görüntüleyin: Tüm favori web sitelerinizin adreslerini hatırlamak yerine Google Favoriler oluşturarak zamandan kazanın. Google Favoriler, Google Hesabınıza kaydedilir ve Araç Çubuğu'nun Favoriler menüsü, Google Favoriler ana sayfası veya iGoogle ana sayfanız (yalnızca İngilizce) üzerinden herhangi bir bilgisayardan erişilebilir.

Yazımınızı denetleyin: E-postalardaki ve iletişim formlarındaki yazımınızı denetlemek için Yazım denetimi düğmesini tıklayın. Yanlış yazılan kelimeler kırmızı renkle belirtilir. Önerilen yazım şekilleri listesinden seçim yapmak için yanlış yazılan kelimeleri tıklayın. Düzeltilen kelimeler yeşil renk olur. İşleminizi tamamladığınızda, özelliği kapatmak için Yazım denetimi düğmesini yeniden tıklayın.

Web sitelerini 40'tan fazla dile çevirin: İmlecinizi İngilizce bir kelimenin üzerine getirerek kelime çevirilerini anında görüntüleyin veya web sitelerinin tamamını hızlı bir şekilde otomatik olarak 40'tan fazla dile çevirin.

Otomatik Doldur özelliği ile formları doldurun: Formları her dolduruşunuzda adınızı, telefon numaranızı, e-postanızı, ev ve fatura adreslerinizi yazmak zorunda kalmadan zamandan kazanın. Bunun yerine, tek bir tıklamayla formları tamamlamak için bir Otomatik Doldur profili oluşturun. İş veya ev bilgileriniz için birden çok profil oluşturabilirsiniz.

Araç Çubuğu'nuzu özelleştirin: İngiliz anahtarı simgesini tıklayarak Araç Çubuğu Seçenekleri penceresini açın ve Araç Çubuğu'nuzu özelleştirin. Düğme metni etiketlerini kaldırın, Araç Çubuğu özelliklerini etkinleştirin veya devre dışı bırakın ve diğer işlemleri gerçekleştirin. Ayarlarınızı düzenlemeyi tamamladığınızda Kaydet düğmesini tıklayın.

Araç Çubuğu ayarlarını Google Hesabınıza kaydedin: Google Hesabınızda oturum açmak ve Google Favoriler gibi özelliklere erişim sağlamak için Araç Çubuğu'nun Oturum Aç düğmesini tıklayın. Oturum açmak ayrıca, Araç Çubuğu ayarlarınızı Google Hesabınıza kaydederek ayarlarınızın bilgisayarlarınız arasında senkronize olmasını da sağlar.

Bir web sayfasının Google'a göre önemine bakın, PageRank: Görüntülemekte olduğunuz web sayfasının Google'a göre önemini görüntülemek için imlecinizi PageRank düğmesinin üzerinde tutun. Daha yüksek PageRank'e sahip olan web sayfalarının Google arama sonuçlarında üst sıralarda görüntülenme olasılığı daha fazladır.

Konumum özelliği: Konumum, bilgi sağlandığında Google'da daha doğru yerel arama sonuçları sağlamaktadır. Aynı zamanda izninizi almak kaydıyla üçüncü taraf web sitelerine W3C Coğrafi Konum API'sı da sunmaktadır.

Kelime bulma ve Vurgulama: Araç Çubuğu arama kutusuna yazdığınız kelimeleri veya kelime gruplarını bir web sayfasında aramak için Vurgula ve Kelime bul düğmelerini kullanabilirsiniz.
 
Yorumlar Ekran Görüntüleri Google Toolbar (IE) indir
 
Etiketler:
googletoolbararaç çubuğubilgi bulmakolayhızlı
Yorum Yap:
Kullanıcı Puanı
Editör Puanı
5/5
Toplam 6426
Bu ay 63
Bu hafta 6
Bugün 0

Tarayıcı Eklentileri Yeniler

4Lightbeam for Firefox 1.0.10

Ücretsiz Ingilizce

0Döviz ve Altın Kurları 2.2

Freeware (Yok) Türkçe

0Namaz Vakti 2.1

Freeware (Yok) Türkçe

4Portable Bookmarks 2.6

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

5FlashGot 1.5.6.8

Ücretsiz Ingilizce