Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

Google Earth (Linux) 4.2

Ana Sayfa > Linux > Diğer


Google Earth (Linux)
Lisans:Ücretsiz
Boyut:21 MB
Dil:Ingilizce
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:beytepe
İşletim Sistemi:Linux X11
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: Google Earth yazılımının Linux işletim sistemi ile uyumlu sürümüdür. Google Earth uydu fotoğraflarından elde edilen verilerle oluşturulmuş bir çeşit harita ve yer belirleme yazılımıdır. Günümüzün yükselen devi Google'ın en önemli hizmetlerinden

İnceleyen: beytepe

26-07-2008

Google Earth yazılımının Linux işletim sistemi ile uyumlu sürümüdür. Google Earth uydu fotoğraflarından elde edilen verilerle oluşturulmuş bir çeşit harita ve yer belirleme yazılımıdır. Günümüzün yükselen devi Google'ın en önemli hizmetlerinden birisi olan ve sürekli geliştirilen yazılım çıktığı günden bu yana popülerliğini hiç kaybetmedi. Uzaydaki uydular aracılığıyla çekilen görüntüleri yazılım haline getiren Google bir ilke imza attı.

Özellikle Amerika ve Avrupa ülkelerinde neredeyse sokak sokak gezilebilmesini sağlayan bu yazılım her geçen gün kendisini geliştirerek diğer bölgeler için de aynı kalitede hizmet vermeye çalışıyor. Ülkemizde Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerimiz için yazılım bina bina görüntüleme hizmeti verirken, diğer şehirlerimiz için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Lakin zamanla bu eksikliğin giderilebileceği söylenebilir.

Yazılımın Son Sürümündeki Yenilikler


Gerçek Görünümlü Binalar
Google Earth ile, daha önce olmadığı kadar çok şehirdeki 3B binaları daha hızlı görün. San Francisco, Boston, Orlando, Münih, Zürih ve başka düzinelerce şehir dahil olmak üzere dünyadaki çeşitli şehirlerde bulunan yüzlerce yeni binaya artık erişebilirsiniz.

Hızlı Gezinme
Yeni gezinme denetimlerini kullanarak, gördüğünüz manzara üzerinde sorunsuz dolaşın. Uzaydan cadde seviyesine hızlı bir şekilde gezinin ve bir binanın
tepesinden diğerine atlayın. Binaları hemen önlerinde duruyormuş gibi görüntülemek için bakış gezinme çubuğunu kullanın.

Işık ve Gölge
Yeni günışığı özelliğiyle, gündoğumunu ve günbatımını her yerden izleyebilirsiniz. Şafağın, akşamın ve gölgelerin dünyayı dolaşmasını izlemek için zaman kaydırıcısını kullanın.

Cadde Görünümü
Google Haritalar’da kullanılabilir olan Cadde Görünümü şimdi Google Earth’te! Seçkin şehirlerin panoramik görüntülerine gidin ve 360 derecelik bir gezintiye çıkın.

Dünyanız Artık Üç Boyutlu - Yakınlaştırın, Yatırın ve Döndürün


Farenizi, klavyenizi ya da iztopunuzu kullanarak dünyada gezinin. Görüntüyü hareket etmek için farenizle tutun. Gezinme pusulası, görünümü çeşitli şekillerde değiştirmenize olanak verir.

Yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için sağ kaydırıcıyı yukarı ve aşağı sürükleyin. Görünümü yatırmak için üst kaydırıcıyı sağa ve sola sürükleyin. Görüntüyü döndürmek için, gezginin ekrandaki tekerleğini döndürün.

Dünyada İstediğiniz Yere Gidin


Belirli bir adres, bir kavşak, şehir, eyalet, posta kodu veya ülke arıyorsanız, bunu "Git" kutusuna yazıp Ara'yı tıklayın.

Gökyüzünü Keşfe Çıkın


Şimdiye kadar, Google Earth dünyaya bakmak için uzaydan dünyaya yakınlaştırmanızı sağladı. Google Earth’ün yeni Gökyüzü özelliği sayesinde, perspektifi tersine çevirebilir ve gökyüzü harikalarını keşfe çıkabilirsiniz.

En Düşük Sistem Gereksinimleri :
 • Linux X11 (Pardus , Turkix v.b.)
 • Intel® Pentium® PIII 500 MHz işlemci
 • 128 MB Hafıza
 • 400 MB sabit disk alanı
 • 16 MB 3D ekran kartı
 • 1024x768, 32-bit gerçek renkli ekran
 • En az 128 kbps internet hızı

  Kurulumu ;
  Konsolu açın. Google Earth'ın bulunduğu dizinde chmod a+x GoogleEarthLinux.bin
  ./GoogleEarthLinux.bin komutlarını normal kullanıcı olarak verin. Açılacak pencerede next diyerek programı kurabilirsiniz.
 •  
  Yorumlar Ekran Görüntüleri Google Earth (Linux) indir
   
  Yorum Yap:
  Kullanıcı Puanı
  Editör Puanı
  4/5
  Toplam 1174
  Bu ay 6
  Bu hafta 1
  Bugün 0

  Diğer Yeniler

  3Able2Doc PDF to Word (Linux) 7.0

  Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

  3Readerware (Linux) 3.25

  Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

  4Eazykeyboard

  Ücretsiz Ingilizce

  5SUDO (E-Dergi) 3. Sayı

  Ücretsiz Türkçe

  4Google Earth (Linux) 4.2

  Ücretsiz Ingilizce

  4Eagle (Linux) 4.16 R2

  Ücretsiz Ingilizce

  4KStars 3.7.2

  Ücretsiz Ingilizce