Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

EXARadyo 3.20

Ana Sayfa > Ses - Video > TV - Radyo


EXARadyo
Lisans:Ücretsiz
Boyut:2.5 MB
Dil:Türkçe
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:acne
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: EXARadyo, içerisinde birbirinden güzel yüzlerce yerli ve yabancı radyo istasyonu barındırmakta olup sizlere daha hızlı bağlantı, daha kaliteli ses ve kesintisiz radyo dinleme olanağı sağlamaktadır. EXARadyo sayesinde en çok beğendiğiniz ve devamlı di

İnceleyen: acne

09-08-2010

EXARadyo, içerisinde birbirinden güzel yüzlerce yerli ve yabancı radyo istasyonu barındırmakta olup sizlere daha hızlı bağlantı, daha kaliteli ses ve kesintisiz radyo dinleme olanağı sağlamaktadır. EXARadyo sayesinde en çok beğendiğiniz ve devamlı dinlemek istediğiniz radyoları seçerek kendinize özel favori listesi oluşturabilir, istediğiniz tüm radyolara tek bir noktadan ulaşabilirsiniz. Dinlediğiniz radyo istasyonuna ait çalan şarkı bilgilerini görebilir ve bu şarkı bilgilerini Messenger üzerinden arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Program gelişmiş özellikleri ile standart canlı radyo programlarından farklı duruyor. 200'ün üzerinde yerli radyo istasyonunu (farklı kategorilerde yerli ve yabancı müzikler çalan) barındırıyor ve kanal listesi internet üzerinden güncellenebiliyor. Program penceresini küçülttüğünüzde sistem tepsisine gidiyor. Sistem tepsisindeki simgesine tıklayıp ses ayarlarını ve favori listenizden kanal seçimini kolayca yapabiliyorsunuz.

Bugüne kadar 350.000 in üzerinde kişi tarafından inndirilip kullanılan EXA Radyo ile sürekli güncellenen yerli ve yabancı radyo istasyon bilgileri sayesinde müzik dinlemenin zevkini arttırıyor.

Programın güzel bir özelliği de msn'de (live messenger) "ne dinliyorum" özelliğini kullanabiliyor. Bu şekilde dinlediğiniz şarkıları msn'de arkadaşlarınıza gösterebilirsiniz.

Çalışma şekli internetten canlı yayın şeklinde olduğu için kotalı internet kullanıcılarının programı dikkatli kullanmaları gerektiğini hatırlatmakta yarar var.

Ekran Görüntüleri :
Programı kurup denemeden önce ekran görüntülerinden bir ön fikir edinmek isterseniz buraya tıklayınız...

Programın Kontrol Tuşları :

Multimedia klavyenizde bulunan play, pause, stop, backward, forward, mute, volume up ve volume down kontrol tuşlarını desteklemektedir.

Diğer kontrol tuşları;

Z : Backward = Önceki Radyo
X : Play = Çal
C : Pause = Duraklat
V : Stop = Durdur
Z : Forward = Sonraki Radyo
L : Radio List = Radyo Listesi

Favori Listesi :

Adından da anlaşılacağı gibi favori listesi sizin kendinize oluşturduğunuz özel bir radyo listesidir. Amacı yüzlerce radyo arasından beğendiniz radyoları ayırmak ve bu radyolara daha hızlı ulaşmaktır.

Favori listesinde bulunan artı ( + ) butonu, radyo listesinde olmayan farklı radyoları eklemeniz içindir. Eksi ( - ) butonu, favori listesinden seçili radyoyu siler ve çarpı ( x ) butonu favori listesinin tümünü silmek için kullanılır. Yukarı ok ve aşağı ok butonları ise seçili radyoyu listede bir üste veya bir alta taşımak için kullanılır. Bu radyo taşıma işlemini listede farenin sol tuşu ile sürükleyerek de yapabilirsiniz.

Radyo Listesi :

Radyo listesi EXABilişim tarafından oluşturulmakta olup içerisinde yüzlerce radyo barındıran ve sürekli güncellenen bir listedir. Radyo listesi, istediğiniz türden radyolara ulaşmak ve beğendiğiniz radyoları favori listesine kolayca eklemeniz için yapılmıştır.

Radyo listesinde radyo aramak için kullanılan özel alanlar vardır. ( Ara ) bu alana yazdığınız herhangi bir radyo ismi eğer listede var ise anında görülecektir. ( Bölge ) ve ( Tür ) alanları ise size bu listede yer alan ve sadece sizin istediğiniz bölgede veya türdeki radyoları görmenize yardımcı olur.

Radyo listesinde tüm radyoların başında boşluk [ ] veya [+] işaretleri vardır. Bu işaretler şu anlama gelmektedir. [+] işareti karşısındaki radyonun favori listesine eklenmiş olduğunu gösterir. [ ] işareti ise tam tersi favori listesinde yer almadığını göstermektedir.

Radyo listesinden favori listesine radyo eklemek için tek yapmanız gereken ilgili radyoya çift tıklamanızdır. Veya bu işlemi listenin alt sağında bulunan butonlar yardımı ile de gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz sağ tuş ile ilgili radyoyu önce test edebilir sonra da favori listesine ekleyebilirsiniz.

Listede Bulunmayan Radyo Kanallarını Ekleme :

Radyo Listesinde bulunmayan radyo kanallarını eklemek için önce Favori Listesinde bulunan artı ( + ) butonuna tıkladıktan sonra çıkan boş alanları aşağıda bulunan örnekte olduğu gibi doldurup kayıt edebilirsiniz.

Radyo : Trt FM
Url : mms://212.156.63.102/RADYOFM
Bölge : Ankara
Tür : Genel

Not : Eklediğiniz radyo kanalını çalıştırdığınız zaman "Servis Yok!!!" mesajı alıyor iseniz sorun yazdığınız url adresi yanlış veya ilgili url karşısındaki sunucu çalışmıyor olabilir.

Genel Ayarlar :

Bu bölümde EXARadyo programını kendinize göre istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

Tema : Programda kullanılan mevcut temayı değiştirir.

Dil : Programda kullanılan mevcut lisanı değiştirir.

Açılışta aktif radyo kanalını çal : EXARadyo programını ilk açtığınızda en son dinlediğiniz radyonun otomatik olarak çalmaya başlaması içindir.

Şarkı bilgilerini messenger’a gönder : Dinlediğiniz radyoda o anda çalınan şarkı bilgilerini arkadaşlarınızla paylaşmanız için messenger’ a gönderir.
Not : Bu işlemin düzgün çalışması için Messenger da "Şarkı bilgilerini kişisel ileti olarak göster" aktif olmak zorundadır.

Multimedia klavye kontrolü : EXARadyo programını klavyenizdeki multimedia tuşlar ile yönetebilmeniz içindir. ( çal, durdur, ileri, geri, ses aç, ses kapat, vs…)

Her zaman pencerelerin üzerinde :
Bu işlem aktif olduğu zaman EXARadyo programı daima diğer pencerelerin üzerinde yer almaktadır.

Görev çubuğunda göster : EXARadyo programını simge durumuna aldığınız zaman Windows görev çubuğundaki konumunu belirtir.

Mesaj gösterim süresi (saniye):
Ekranın sağ alt köşesinde çıkan radyo mesajlarının süresini ayarlamak için kullanılır.

Proxy Adresi/Durumu : EXARadyo programında kullanmak istediğiniz Proxy yapılandırmalar içindir.

Yeni Sürümdeki Değişiklikler :
 • (System Tray) Görev çubuğuna Favori Listesi eklendi.
 • "EXARadyo zaten çalışıyor" uyarı mesajı kaldırıldı.

  Alternatif Kurulum :
  İsteğinize göre EXA Radyo'nun Portatif Kurulum Paketini de innDirip, sadece zipten çıkartıp, EXARadyo.exe adlı dosyasını masaüstünüze kısayol olarak atayıp radyo dinleyebilirsiniz.
  EXA Radyo'nun Portatif Kurulum Paketini buraya tıklayıp innDirebilirsiniz.
 •  
  Yorumlar Ekran Görüntüleri EXARadyo indir
   
  Yorum Yap:
  Kullanıcı Puanı
  Editör Puanı
  5/5
  Toplam 54095
  Bu ay 1090
  Bu hafta 273
  Bugün 0

  TV - Radyo Popüler

  EXARadyo

  Ücretsiz

  ProgDVB

  Ücretsiz

  SAM Broadcaster

  Kullanım Kısıtlamalı

  Free Internet TV

  Kullanım Kısıtlamalı

  RadioSure

  Ücretsiz

  RarmaRadio

  Ücretsiz

  Canlı Tv

  Ücretsiz

  Kastor! TV

  Ücretsiz

  TV - Radyo Yeniler

  0Canlı Tv 6.0

  Ücretsiz Türkçe

  4Canlı Televizyon 1.0.0.0

  Ücretsiz Türkçe

  5ProgDVB 7.07.8

  Ücretsiz Türkçe

  5RarmaRadio 2.69.1

  Ücretsiz Ingilizce

  4Online TV Player 4.93

  Ücretsiz Ingilizce

  5RadioSure 2.2.1022

  Ücretsiz Ingilizce

  5EXARadyo 3.20

  Ücretsiz Türkçe

  4Station Ripper 2.98.3

  Ücretsiz Ingilizce

  4SAM Broadcaster 4.9.4

  Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

  4WatchFootball 2.0

  Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce