Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

EFES Cari Hesap 6.9.8

Ana Sayfa > İş - Ofis > Muhasebe


EFES Cari Hesap
Lisans:Kullanım Kısıtlamalı
Boyut:7.7 MB
Dil:Türkçe
Kısıtlama:21 gün
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:cesesa
İşletim Sistemi:Windows NT/2000/2003/XP/Vista
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: EFES Cari Hesap basit, kolay ama yararlı bir ön muhasebe programıdır. Muhasebe bilgisi olmayanlar da kullanır. Alış, satış, ödeme, tahsilat, nakit para, çek, veresiye tutarları programa girilir. Hesaplar izlenir.

İnceleyen: cesesa

26-01-2009

Üreticiden: EFES Cari Hesap programı kimden ne kadar alacağınız var, kime ne kadar borcunuz var, hesapların dökümü nedir sorularına cevap verir. Ayrıca kasa defteri, çek, senet ve vadeli işlemler için ‘Para Akış’ raporu da vardır. İşe yarayan ve kullanımı kolay bir ön muhasebe programıdır. Önce programdan alınan raporları sonra da kullanım esasını görelim.

Mizan
Borçlu veya alacaklı cari hesapları bir tık ile gösteren rapordur. Bir başka deyişle mizan, kimden ne kadar alacağınız ve kime ne kadar borcunuzun olduğunu gösteren sade, anlaşılması kolay bir rapordur. Mizanda sadece müşteri, tedarikçi, personel ve banka hesaplarını seçmek veya tümünü görmek de mümkündür. Mizandaki bir cari hesabın dökümünü alıp incelemek istediğinizde, o cari hesabı tıklamak yeterlidir.

Hesap Ekstresi
Bu ön muhasebe raporunda bir müşterinin hangi tarihte kaç para borçlandığını, hangi tarihte ne kadar ödeme yaptığını, ödemelerinin nakit, çek, senet gibi olup olmadığını, işlemin açıklamasını ve cari hesabın borçlu veya alacaklı olduğunu görürsünüz. Cari hesap ekstresi aynı zamanda ödeme ve tahsilat analizini de gösterir. Ekstrede gördüğünüz işlemi değiştirmek veya silmek için onu tıklamanız yeterlidir. Cari hesap ekstresi kaydettiğiniz cari işlemlerin dökümünden ibarettir.

Kasa Defteri
Kasanıza giren ve kasanızdan çıkan paraların nereye gittiğini, nereden geldiğini ve sonuçta kasanızda kalan parayı, gün ve gün gösteren rapordur. İsterseniz detaya girmeden günlük kasa toplamlarını bir satırda görebilir ve istediğiniz günü tıklayarak detayını araştırabilirsiniz. İncelediğiniz bir işlemi düzeltmek için onu tıklamanız yeterli olur.

Nakit Danışmanı
EFES Cari Hesap programında ‘Para akışı’ adlı bir rapor vardır. Nakit para akışınız konusunda size danışmanlık yapar. Cari işlemlerde ödeme vadesi kaydedilmiş olanlar bu raporda gelecek paralar veya gidecek paralar olarak görülür.

Kullanım Esasları
EFES Cari Hesap programında çalıştığınız firmalar için bir kereliğine birer hesap kartı açılır. Daha sonra, alım, satış, tahsilat veya ödemeler için cari işlem kaydı yapılır. Evet kullanım esası bu kadar basittir. Para birimi olarak ya TL ya da döviz kullanılır.

Hesap Kartı
Mal veya hizmet sattığınız firma veya kişileri, ürün veya hizmet aldığınız şirketleri, banka hesaplarınızı, çalıştırdığınız personeli ve izlemek istediğiniz harcama konularını bilgisayara tanıtma işine ‘Hesap Kartı’ açma diyoruz. Bir firma için bir hesap kartı bir kereliğine açılır. Hesap kartında firmanın adından başka adresi, telefonu, faksı, vergi dairesi, oradaki ilgili kişinin adı, cep telefonu ve diğer bilgiler de vardır. Ama adının dışındakiler olmasa da olur. Siz bilirsiniz. Bu cari hesap programı ile istediğiniz kadar detaya inebilirsiniz. İstediğiniz kadar kart açarsınız. Sınır yoktur.

Cari İşlem
Genel olarak firmalar ticari faaliyetlerinde, belli başlı 4 işlem yaparlar. Mal veya hizmet satın alırlar veya satarlar. Satın aldıkları şeyler için ödeme yaparlar, yaptıkları satışları için de müşterilerinden tahsilat yaparlar. İşte bu alım, satım, tahsilat ve ödeme işlemlerinin bilgisayara kayıt edilmesine ‘Cari İşlem’ diyoruz. Bu ön muhasebe programında en çok yapılan iş cari işlemdir.

Teknik Bilgiler
EFES Cari Hesap programı MS Windows altında çalışır. Tek veya çok terminalli kullanılabilir. Çok terminalli kullanırken ana bilgisayar sıradan bilgisayar olabileceği gibi, bir sunucu(server) da olabilir. Bilgisayara takılı bir yazıcı olmadan da çalışır. Bilgisayara takılı faks modem kartı var ise hesap ekstresi kağıda yazdırmadan, direk bilgisayardan, müşterinize faks olarak gönderilebilir.

Destek
Programı nasıl kullanmaya başlayacağınız, akıcı, anlaşılır bir dille ve örneklerle programın içindeki kılavuzda yazıyor. Ayrıca her ekranda neyi nasıl yapacağınız tek tek anlatılıyor. Yani destek her an yanınızda.

Özel Ek
Programa, kendinize has ek yaptırmak isterseniz onu da karşılıyoruz.

Tam Sürüm
Programı şimdi sitemizden innDirerek orijinal haliyle 21 gün boyunca hiçbir ücret ödemeden kullanabilirsiniz. Lisanslı sürümünü satın almak isterseniz fiyatı 150 TL+%18KDV'dir. Satın aldığınızda 4 GB USB anahtar bellek hediye edilmektedir. İşinizde ön muhasebe için kullandığınız EFES Cari Hesap programını, bilgileri USB belleğe yedek alıp, evinizde veya seyahatte de kullanabilirsiniz.
 
Yorumlar Ekran Görüntüleri EFES Cari Hesap indir
 
Yorum Yap:
Kullanıcı Puanı
Editör Puanı
5/5
Toplam 672
Bu ay 8
Bu hafta 0
Bugün 0

Muhasebe Yeniler

3Aymet Muhasebe Programı 14.0.0.0

Kullanım Kısıtlamalı Türkçe

4Kursoft KRS Basic 3

Özellik Kısıtlamalı Türkçe

4Kursoft KRS Start 3

Özellik Kısıtlamalı Türkçe

4Veresiye Defteri Mini 1.8

Kullanım Kısıtlamalı Türkçe

5MuhasebeEx 1.0

Ücretsiz Türkçe

4EasyPlanEx 2.6.1

Ücretsiz Ingilizce

3Loft Zahireciler Borsası 1

Özellik Kısıtlamalı Türkçe

3Veresiye Takip Programı 1.7

Özellik Kısıtlamalı Türkçe