Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

CleanNS 4.5

Ana Sayfa > Güvenlik > Özel Virüs Temizleme


CleanNS
Lisans:Ücretsiz
Boyut:431 KB
Dil:Ingilizce
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:beytepe
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: CleanNS, Proland Software adlı internet güvenlik firması tarafından hazırlanmış bir virüs temizleme aracıdır. CleanNS, Netsky adlı internet solucanını ve çeşitlerini tanımlayıp temizlemeye yarayan küçük boyutlu bir yazılımdır.

İnceleyen: beytepe

17-08-2007

CleanNS, Proland Software adlı internet güvenlik firması tarafından hazırlanmış bir virüs temizleme aracıdır. CleanNS, Netsky adlı internet solucanını ve çeşitlerini tanımlayıp temizlemeye yarayan küçük boyutlu bir yazılımdır.

Netsky elektronik postalar aracılığı ile kullanıcıların bilgisayarlarına bulaşan ve günümüze değin bireysel ve kurumsal bilgisayarlara büyük zararlar vermiş bir solucandır. İlk çıktığı günden beri birçok çeşidi türemiştir ve sistemlere zarar vermeye devam etmektedir. Bu zararlı aracın izlediği yol şudur; bir e-posta ile sisteme bulaştıktan sonra e-posta adresinizdeki tüm kişilere sizin adınıza sahte e-postalar gönderir. E-posta gönderdiğiniz kişilerde size güvendiğinden tereddütsüz e-postalarını açarlarsa solucan o sisteme de bulaşır. Bu durum zincirleme biçimde devam eder ve önüne geçilemez.

İşte CleanNS adlı bu ücretsiz araç sisteminizde Netsky ya da türevi bir zararlı olup olmadığını inceler ve eğer varsa bu zararlıyı sisteminizden temizler. Kullanımı da oldukça kolaydır. cleanns.exe uygulamasını bilgisayarınıza innDirip çalıştırın ve ardından "Scan"(Tara) düğmesine basın. Gerisi CleanNS'ye kalıyor.
 
Yorumlar Ekran Görüntüleri CleanNS indir
 
Yorum Yap:
Kullanıcı Puanı
Editör Puanı
4/5
Toplam 1285
Bu ay 5
Bu hafta 2
Bugün 0

Özel Virüs Temizleme Yeniler