Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

BarkodSis Kobi Barkodlu Satış Programı 5.2.11

Ana Sayfa > İş - Ofis > Sektörel


BarkodSis Kobi Barkodlu Satış Programı
Lisans:Kullanım Kısıtlamalı
Boyut:34 MB
Dil:Türkçe
Kısıtlama:Düzeltme ve Silme Yapılamaz
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:siberya
İşletim Sistemi:Windows XP/Vista/7/8
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: BarkodSis Kobi programını bakkal, büfe, süpermarket, konfeksiyon, züccaciye, tuhafiye, tekstil gibi çok farklı iş kollarında kullanabilirsiniz. Kolay ve pratik kullanımı sayesinde satışlarınızı basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İnceleyen: siberya

13-11-2010

BarkodSis Kobi programını bakkal, büfe, süpermarket, konfeksiyon, züccaciye, tuhafiye, tekstil gibi çok farklı iş kollarında kullanabilirsiniz. Kolay ve pratik kullanımı sayesinde satışlarınızı basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

BarkodSis Kobi programı ile yapabileceklerinizin bazıları;Genel Yapısı

Bir işletmenin barkodlu satış sisteminde ihtiyaç duyacağı stok, cari, fatura, masraf, çek, banka, envanter, yazarkasa, indirim, paket servis, hızlı satış gibi temel modülleri barkodsis kobi programında bulabilirsiniz.

 

Ülkemizde çok sık yaşanan eleman sirkülasyonu nedeniyle, kasiyerler tarafından kullanılan satış ekranımız hiç bilgisayar bilgisi olmayanlar tarafından bile birkaç dakika içinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Eleman ve kasiyerlerin programa erişim yetkilerini belirleyerek programın sadece sizin belirleyebileceğiniz bölümlerine erişmelerini sağlayabilirsiniz.

 

İşletmenize gitmeden dizüstü bilgisayarınızdan istediğiniz zaman barkodsis kobi programını çalıştırıp, işletmenizin stok durumu, cari ekstre veya cirolarını izleyebilirsiniz.

 

Satış Ekranı

Kasiyerler tarafından kullanılacak olan bu bölümde ürün barkodlarını okutarak Perakende Satış ve Veresiye satışlar yapılabilmektedir. İstenirse her cari hesap için 3 farklı satış fiyatından birinin otomatik uygulanması sağlanabilir. Müşterilerinize barkodlu plastik kart vermek suretiyle alışverişe gelen müşterilerinizi takip edebilirsiniz. Satış esnasında satışı beklemeye alarak farklı bir satış yapılmasına imkan verir. Hızlı satış tuşlarını kullanarak barkod okuyucuya bile gerek kalmadan tek tıklama ile satış yapılabilir. Satış ekranı doknmatik ekranlar ile uyumludur. İstenirse dokunmatik pc veya dokunmatik ekran ile kullanılabilir.

 

Açık Hesap, Nakit Ödeme ve Kredi Kartı ödeme yöntemleri dışında istediğiniz kadar farklı ödeme düğmesi eklenebilir. Özellikle kapıda ödeme ile satış yapan işletmelerde bu özellik sayesinde kargo firmalarınıda biriken bakiyelerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

 

Satış tutarı bölme özelliği, yapılan her alışverişin örneğin bir kısmını nakit bir kısmını kredi kartı ile tahsil etmenizi sağlar.

 

Yabancı turistlere hizmet veren işletmeler için satış tutarının dolar, euro ve sterlin karşılıkları günlük kur üzerinden gösterilmektedir.

 

Yazarkasa entegrasyonu (opsiyonel) ile ürünlerinizin yazarkasaya transferleri otomatik olarak yapılabilir. Her satış sonunda doğrudan yazarkasa fişinin yazdırılması sağlanmaktadır. BarkodSis Kobi Programı Sharp ER-A 227 T, Sharp ER-495-T, TeknoKasa TKS-12J, TeknoKasa TKS-20J ve Hugin Alpha 425TX yazar kasalar ile uyumludur.

 

Paket Servis

Seri satış yapan, telefon ile sipariş alan işletmeler için çok kullanışlıdır. Barkod kullanmadan, Ana Yemekler, Aperatifler, Burger, Deniz ürünleri gibi bir çok farklı kategoriler oluşturarak bu kategoriler içine ürünlerini ekleyebilirsiniz. Hızlı satış tuşlarını kullanarak seri satışlar yapabilir, her satış sonunda teslimat fişi ve yazarkasa fişlerinin çıkmasını sağlayabilirsiniz.

 

Caller ID modülü (opsiyonel)'nün kullanılması durumunda, telefon eden müşteri program tarafından tespit edilerek müşterinin adı soyadı ve adres bilgileri satış ekranına otomatik aktarılır. Bu sayede vakit kaybetmeden müşteri siparişleri alabilir. Birden fazla telefon hattının olması durumunda her hattın farklı bir bilgisayara aktarılarak birden fazla noktadan sipariş alınabilmektedir.

 

Ürünler

Ürünler ekranında stok kartılarınızı, stoklarınızın alış ve satış fiyatlarını girebilirsiniz. Stoklarınızı Marka, Çeşit ve Grup basında kategorilere ayırabilirsiniz. Barkodu olmayan ürünler için program tarafından otomatik barkod oluşturulmasını sağlayabilir, tüm barkodlar için barkod etiket veya raf etiketleri bastırabilirsiniz. EAN-8, EAN-13, UPC-E, UPC-A, KG. Barkod, IMEI, CODEBAR, CODE-39 ve CODE-128 barkodları kullanılabilmektedir.

 

Paralel barkod özelliği sayesinde bir ürün altında istediğiniz kadar farklı barkod tanımlayabilir, her barkod için ölçü birimi, katsayı, alış ve satış fiyatları girebilirsiniz. Bu sayede bir ürünü örneğin adet, paket ve koli bazında satabilirsiniz. Farklı barkodlardan işlem yapılsa da stok aynı ürün üzerinden takip edilmektedir.

 

Fişler

Devir, Tahsilat, Tediye, Alım Faturası, Perakende, Toptan satış faturası, Alış ve Satış iade faturası, Transfer ve Masraf fişleri oluşturabilirsiniz. Faturalarda satır ve toplam iskontolar yapabilir, faturalarınızı yazdırabilirsiniz.

 

Seri No Takip

Cep telefonu, bilgisayar parçaları gibi seri no veya imei no ile satış yapan işletmeler tarafından kullanılabilir. Alış faturası ile giriş yapılırken her cihazın seri numarası kaydedilir. Perakende veya toptan satışlarda cihazların seri numaraları ile çıkışları yapılabilir.

 

Seri No Sorgulama özelliği ile cihazın hangi tarihde satıldığı, satış tarihinden bu yana geçen süresi ve alım, satış futuraları kolaylıkla bulunabilir. Her stok kartında satılan ve stokda olan cihazları seri noları ile izlenebilir.

 

Şubeler & Depolar

Şubeleriniz ve depolarınıza transfer fişi ile sevkiyat yapabilirsiniz. Hangi tarihde hangi şubeye hangi miktarlarda ürün gönderildiğini veya ürün geldiğini izleyebilirsiniz. Merkezden tüm şube(lokasyonlarda) hangi üründen stokda kaç adet olduğunu izleyebilirsiniz.

 

Planlı İndirimler

Belirleyecek olduğunuz tarih aralığında istediğiniz ürünleri indirime sokabilirsiniz. İndirim başlama ve bitiş tarihlerini belirlemeniz indirimin otomatik olarak başlamasını ve bitmesini sağlayacaktır. İndirime giren her ürün için indirim oranı ve iki al bir öde gibi tanımlar yapabilirsiniz.

 

Envanter

İstediğiniz zamanlarda envanter yapabilirsiniz. El terminali kullanarak vakit kaybetmeden kolayca envanter yapabilirsiniz.

 

Barkod Etiket ve Raf Etiket Baskı

Programda tanımlı ürünler için barkod ve raf etiketleri basabilirsiniz. Baskı yapmak istediğiniz ürünleri seçerek baskı miktarlarını belirtmeniz yeterli olacaktır.

 

Kilogramlı Ürünler

BarkodSis Kobi programı teraziler tarafından basılan barkodları tanır. Terazinin barkod baskı özelliği olmasa bile kilogramlı ürünlerin satışını yapmanıza imkan tanır.

 

Çok Kullanıcı

BarkodSis Kobi programı ağ ve internet ortamında çalışabilmektedir. Satın alacağınız kullanıcı lisansları ile ihtiyacınız oldukça ağ üzerinde istediğiniz sayıda bilgisayarda çalışabileceği gibi internet üzerindende kullanılabilmektedir.

 

BarkodSis Kobi programı ile yapabileceklerinizin bazıları;

 • Barkodu olmayan ürünlere barkod oluşturabilirsiniz.
 • Her ürün için istenilen sayıda farklı barkod girişi yapılarak, farklı ölçü birimlerinde işlem yapılabilir.
 • Ürünleri Marka, Grup, Çeşit bazından kategorilendirebilirsiniz.
 • Seri No takip özelliği ile cep telefonu, bilgisayar parçaları gibi ürünlerin garanti süresi ve envanter takibini yapabilirsiniz.
 • Minimum stok seviye kontrolü yapabilirsiniz.
 • Stok sayım, Mal alım ve satış işlemleri için Windows Mobile tabanlı el terminalleri ile çalışabilirsiniz.
 • Ağırlık ölçülü terazi ürünleri için NPlu barkodlar tanımlayarak kullabilirsiniz.
 • Terazinizin barkod baskı özelliği olmasa bile kilogramlı ürünlerin satışını yapabilirsiniz.
 • Çok şubeli çalışma özelliği ile merkezden tüm şubelerinizi takip edebilirsiniz.
 • Açık hesap satış yaptığınız müşterilerinizi takip edebilirsiniz.
 • Müşterilerinize barkodlu plastik kart vermeniz durumunda bu kartları müşteriler ile ilişkilendirebilirsiniz.
 • Müşteriye özel farklı satış fiyatı seçebilirsiniz.
 • Alım faturası, Perakende satış faturası, Toptan satış faturası düzenleyebilirsiniz.
 • Tahsilat ve Tediye fişleri ile cari hesaplara borç/alacak kaydı yapabilirsiniz.
 • Giriş/Çıkış transfer fişleri ile şubeler arası ürün sevki yapabilirsiniz.
 • İhtiyaçlarınıza göre sınırsız sayıda ödeme türü (Nakit, Açık Hesap, Kredi Kartı, Ticket, MultiNet, UPS, Yurtiçi, Word Kart, Bonus) tanımlayabilirsiniz. Tanımlanan ödeme türlerini hızlı satış ekranında kullanabilirsiniz.
 • Ödeme türlerinin bakiyelerini takip edebilirsiniz.
 • İndirimler bölümünü kullanarak istediğiniz ürünlere istediğiniz tarih aralığında otomatik indirim uygulanmasını sağlayabilirsiniz.
 • Masraflarınızı takip edebilirsiniz.
 • Banka hesaplarınızı takip edebilirsiniz.
 • Mal aldığınız firmalara verdiğiniz çekleri takip edebilirsiniz.
 • Ürünlere toplu şekilde Barkod ve Raf Etiket Baskısı yapabilirsiniz.
 • Hızlı satış tuşları tanımlayabilirsiniz. Hızlı satış tuşlarını kategorilere ayırabilirsiniz.
 • Sharp ER-A 227 T, Sharp ER-495 T, TeknoKasa TKS-12J, TeknoKasa TKS-20-J ve Hugin Alpha 425TX yazar kasalar ile uyumludur. Ürünleri yazar kasaya transfer edebilir ve satış sonunda otomatik kasa fişi kesebilir. (Opsiyonel)
 • Detaylı olarak Stok, Cari, Ciro, Ödeme raporları alabilirsiniz.
 • Ciro Raporları ile Günlük, haftalık, aylık ve yıllık cirolarınızı görebilirsiniz. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık bazda ürün maliyetleri düşüldükten sonraki kar/zararı görebilirsiniz.
 • Farkı kriterlede arama ve sorgulama yapabilirsiniz.
 • Satış sonunda Tek ödeme veya birden fazla ödeme yöntemi ile satış sonlandırılabilir.
 • Sadece klavyeden kısayol tuşları ile satış yapılabilir.
 • Mevcut satışı beklemeye alarak yeni bir satış gerçekleştirebilir ve bekleyen satışı geri çağırabilirsiniz.
 • Alternatif olarak klavye veya mouse kullanmadan dokunmatik ekran ile satış yapabilirsiniz.
 • Satış sonunda Fatura, Yazar Kasa Fiş, Bilgi fişi yazdırabilirsiniz.
 • Ağ ortamında çok kullanıcılı olarak çalışabilmektedir. İşletme içinde birden fazla noktada satış imkanı sağlar.
 • İstediğiniz sayıda kullanıcı tanımlayabilir, her kullanıcıya farklı yetkiler atayabilirsiniz. Bu sayede kullanıcı satış yaptığı fişleri silemez ve değiştiremez.
 • İşletmenizden ne kadar uzakta olduğunuzun bir önemi yoktur. İnternet aracılığı ile programa erişerek, satışları, stok durumunu , cari hesapları görebilir, işlem yapabilir ve istediğiniz raporları üretebilirsiniz.
 • Kayıtlarda son işlem yapan kullanıcıyı işlemi yaptığı tarih ve saati ile birlikte görebilirsiniz.
 • Tek tıklama ile verilerinizi istediğiniz zaman yedekleyebilirsiniz.

BarkodSis Kobi Programının Kullanıldığı Sektör Listesi • 2. El Eşya Mağazaları

 • Anne - Bebek


Yeni Sürümdeki Değişiklikler:

 • Terazili ürünler için ürün kartlarında güncelleme yapıldı.
 • NPlu özelliği kaldırıldı.
 • Ürün kartında 5 dijit uzunluğundaki ürünlerin terazi ürünleri olarak algılanması sağlandı.
 • Ürün detay raporuna filtre ve sıralama alanları eklendi.
 • Cari hesap detay raporunda fiş tarih aralıkları düzenlendi.
 • Ürün kartlarında Code128 barkod tipleri için güncelleme yapıldı.
 • Barkod baskı bölümüne kuyumcu etiketleri için baskı özelliği ilave edildi. 
 
Yorumlar Ekran Görüntüleri BarkodSis Kobi Barkodlu Satış Programı indir
 
Etiketler:
barkodbarkotsatış programımarket satışmağaza satışstok takipmüşteri takip
Yorum Yap:
Kullanıcı Puanı
Editör Puanı
5/5
Toplam 1638
Bu ay 41
Bu hafta 8
Bugün 0

Sektörel Yeniler

3Follow Station - Playstation Takip Otomasyonu 1.0.0

Kullanım Kısıtlamalı Türkçe

4BorsaMax 2.1

Özellik Kısıtlamalı Türkçe

4Poliçe Tescil Takip Programı 3.8

Özellik Kısıtlamalı Türkçe

4ALRAISOFT Ön Muhasebe Programı 2

Özellik Kısıtlamalı Türkçe

3Gazete Abone Takip Programı 6.3

Özellik Kısıtlamalı Türkçe

3Trafik Tescil Formu 3.2

Özellik Kısıtlamalı Türkçe

4Diş Klinik Yönetim 7

Özellik Kısıtlamalı Türkçe

3Su Tüp Takip Programı 1.1

Kullanım Kısıtlamalı Türkçe

4Paket Servis Programı 1.1

Kullanım Kısıtlamalı Türkçe