Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

BCWipe 6.07.23

Ana Sayfa > Araçlar > Sistem Araçları


BCWipe
Lisans:Kullanım Kısıtlamalı
Boyut:7 MB
Dil:Türkçe
Kısıtlama:30 gün
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:Ali K.
İşletim Sistemi:Windows 2000/2003/XP/Vista/7/8
İndir

Virüs taramasından geçirilmiştir Virüs taramasından geçirildi

Özet: BCWipe, diskinizden sildiğiniz dosyaların başkaları tarafından geri alınamamasını sağlayan bir programdır. Diskinizden sildiğiniz dosyalara bir şekilde kişilerin ulaşmasını engellemek için, dosyaları tamamen sisteminizden siler. Program silinmiş dosy

İnceleyen: Ali K.

30-05-2011

BCWipe, diskinizden sildiğiniz dosyaları başkaları tarafından geri alınmamasını sağlayan bir programdır. Diskinizden sildiğiniz dosyalara bir şekilde kişilerin ulaşmasını engellemek için, dosyaları tamamen sisteminizden siler.

Türkçeye "silme" ya da "temizleme" olarak çevrilen "wiping" sözcüğü, dosya içeriğini ya da disk boşluğunu parçalama sürecini anlatan bir terimdir ve bu programda kullanılan "Delete with wiping" komutu, Türkçeye "Kalıcı olarak sil" şeklinde çevrilmiştir.

BCWipe, silinmiş dosya içeriklerini parçalamak için Amerikan Savunma Bakanlığı (DoD) önerileriyle geliştirilmiş parçalama yöntemini ya da Peter Gutmann temizleme şemasını kullanır ve dosyaları/klasörleri kalıcı olarak siler ya da diskinizdeki boş alanları temizler. Bilgisayarınızdaki depolama aygıtlarından hassas verileri silmek için kendi temizleme şemanızı da oluşturabilir ve kullanabilirsiniz.

Türkçe kurulum hakkında:
Setup dosyasını çalıştırdıktan sonra gelen ilk pencerenin altına dil seçimi vardır. Buradan "Downloand list"e tıklayıp güncelleme yaptığınızda (internet bağlantısı gerektirir) Türkçe seçim gelir. Daha sonra Türkçe olarak kurulumu yapıp, programı da Türkçe kullanabilirsiniz.

BCWipe Görev Yöneticisi ile BCWipe programını, temizleme görevlerini otomatik olarak çalıştırması için yapılandırabilirsiniz.

Kalıcı olarak sil. Bir (grup) dosya ya da klasörün üzerine sağ tıkladığınızda Kalıcı olarak sil komutu ile o dosya/klasör (grubu), kalıcı olarak silinir ve hiç bir şekilde geri getirilemez.

Boş alanları BCWipe ile temizle. Bir sürücünün üzerine sağ tıkladığınızda Boş alanları BCWipe ile temizle komutunu göreceksiniz.
Bir dosya ya da klasörü Windows'un standart "Sil" komutu ile sildiğinizde işletim sistemi dosya içeriğini diskten silmez, sadece silinen dosya tarafından daha önce kullanılan disk alanını boş olarak işaretler ve Windows tarafından üzerine yazılmadığı sürece silinen dosya/klasör, çeşitli veri kurtarma programları ile geri alınabilir. Silinen dosyaların tüm izlerini yok etmek için bu komutu kullanarak dosyaların diskinizde daha önce depolandığı boş alanları temizleyebilirsiniz.

Takas dosyasını temizle. Bu komutu kullanarak, uygulamalar tarafından daha önce açılan dosyalardan kalan parçaların depolandığı Takas Dosyasındaki kullanılmayan alanları temizleyebilirsiniz.
Bu seçenek, Boş alanları BCWipe ile temizle ya da Kalıcı olarak sil komutları çalıştırılırken ayarlanabilir.

BCWipe, Windows Takas Dosyasını şifrelemenize izin verir.

Takas Dosyası, sanal bellek desteği için kullanılan Windows sistem dosyasıdır. Hassas bilgilerle çalışırken takas dosyası, hard diskteki bu bilgileri normal biçimde içerebilir. Özgün bir belge, en güçlü şifreleme programları ile şifrelense bile, Windows bu belgenin tümünü ya da bir kısmını Takas dosyasına şifresiz olarak koyabilir. Şifreleme anahtarları, parolalar ve diğer hassas bilgiler de Takas dosyasında bulunabilir.

Kalıcı olarak sil ya da Boş alanları BCWipe ile temizle komutlarını kullanırken açılan pencerede Temizleme Seçenekleri seçildiğinde, Takas Dosyasını şifrele. . . butonuna basarsanız, aşağıdaki pencere görünecektir. Bu pencereye Başlat/Tüm Programlar/BCWipe 5/Crypto Swap'ı tıklayarak da ulaşabilirsiniz:

Takas Dosyasını şifrelemeyi açmak/kapatmak için, "Takas dosyasını şifrelemeyi etkinleştir" onay kutusunu işaretleyin/işareti kaldırın. Bu değişikliklerin etkili olması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

 • Windows 2000 ve üzerini destekler (32/64).
 • Tanıtımda kullanılan yazıların büyük kısmı programı Türkçeye çeviren Kadir Demirel'in sitesinden alınmıştır. Ayrıntılı resimlere siteden bakılabilir.

  Kısıtlama ve lisans:
  Programı kurduktan sonra deneme süresinin sona eriş tarihi gösteriliyor. Lisanslı fiyatı ise 39.95$'dır.
 •  
  Yorumlar Ekran Görüntüleri BCWipe indir
   
  Etiketler:
  bcwipedisksilmetemizlemekişiselgüvenlikdosya
  Yorum Yap:
  Kullanıcı Puanı
  Editör Puanı
  4/5
  Toplam 1351
  Bu ay 12
  Bu hafta 1
  Bugün 0

  Sistem Araçları Popüler

  Sistem Araçları Yeniler

  4HDDExpert 1.11.2.17

  Ücretsiz Ingilizce

  4Process Lasso 7.6

  Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

  4MJ RegWatcher 1.2.8.3

  Ücretsiz Ingilizce

  4MemInfo (Portable) 3.33

  Ücretsiz Ingilizce

  4Daphne ( 64-bit ) 2.03

  Ücretsiz Ingilizce

  4Reg Organizer ( Portable ) 6.55

  Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

  4Xinorbis (Portable) 6.1.1

  Ücretsiz Ingilizce

  3ASTRA32 3.23

  Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce