Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

Ashampoo FireWall Free 1.20

Ana Sayfa > Güvenlik > Güvenlik Duvarı


Ashampoo FireWall Free
Lisans:Ücretsiz
Boyut:4.1 MB
Dil:Türkçe
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:beytepe
İşletim Sistemi:Windows 2000/2003/XP
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: Ashampoo FireWall gelişmiş özelliklere sahip bir güvenlik duvarı yazılımıdır. Ashampoo firmasının "Ashampoo AntiSpyWare" yazılımından sonra sunmuş olduğu ikinci güvenlik yazılımı olan Ashampoo FireWall sisteme yapılan tüm giriş çıkışları denetleyerek

İnceleyen: beytepe

19-11-2009

Ashampoo FireWall gelişmiş özelliklere sahip bir güvenlik duvarı yazılımıdır. Ashampoo firmasının "Ashampoo AntiSpyWare" yazılımından sonra sunmuş olduğu ikinci güvenlik yazılımı olan Ashampoo FireWall sisteme yapılan tüm giriş çıkışları denetleyerek olası saldırıların önüne geçmektedir. Etkin olan tüm portların hangi yazılımlar tarafından hangi işlevle kullanıldığını ve kullanımın sisteme zarar verip vermeyecek türden olduğunu gerçek-zamanlı olarak izlemekte ve durum çubuğu yardımıyla bilgilendirmede bulunmaktadır. Bu sayede siz de sisteminize yapılması muhtemel izinsiz girişleri ve zararlı atakları görebilir, bunları engelleyebilirsiniz.

Sisteminizi yerel ve ağ ortamı olmak üzere gerçek-zamanlı olarak izleyen yazılım, yerel koruma ile o an sistemde çalışmakta olan uygulamaların sisteme verebilecekleri zararların önüne geçmektedir. Mevcut uygulamalarla da çeşitli zararlı araçlar kullanılarak (truva atları, rootkitler) sistem güvenliği tehdit edilebildiğinden her uygulamanın denetlenmesi oldukça gerekli bir işlemdir. Ağ ortamının izlenmesi zaten bir güvenlik duvarı için başta gelen özelliklerdendir. Bir ağa bağlı olarak çalışan bilgisayarlarda kullanılan port sayısı arttığından ve daha da fazla denetim gerektiren uygulamalar çalıştırıldığından oldukça dikkatli bir izleme yapılmalıdır. Ashampoo FireWall tüm bu işlemleri başarılı biçimde gereçekleştirerek yerel ve ağ ortamlarının güvenliğini sağlamaktadır.

Sistemde internet bağlantısı ile çalışmakta olan tüm uygulamaların kullanmış olduğu portların güvenliğini denetleyerek bunların kullanım durumlarına özel bir kurallar listesi oluşturan yazılım, zamanla kendiliğinden çalışır hale gelerek uygun olan bağlantılara izin vermekte, uygun olmayanları ise engellemektedir. Yapmış olduğu tüm işlemleri günlük dosyalarına kaydederek daha sonra bunları incelemenize imkan tanıdığı gibi, istatistiki bilgiler vererek sizi sistem güvenliğiniz hakkında eksiksiz olarak bilgilendirmektedir. Özellikle internet tarayıcı yazılımları ve anlık yazışma araçlarının giriş çıkışları hakkında verdiği bilgiler çok faydalıdır.

Araçlar bölümünde dört tane ek aracı hizmetinize sunarak gücünü daha da arttıran yazılım böylece güven içinde bir sistem kullanmanıza destek olmaktadır. Bu 4 araç; sistem açılışında kendiliğinden başlayan uygulamaların düzenlemesini yapmanıza yarayan "Başlangıç Yöneticisi", sistem üzerinde etkin olarak çalışmakta olan uygulamalar hakkında ayrıntılı bilgi edinebileceğiniz "İşlem Bilgilendirme", internet kullanımından sonra gereksiz yere biriken verileri silmenize yarayan "İnternet Temizlikçisi" ve son olarak ağ yöneticiniz tarafından gönderilen spam iletilerini engellemenizi sağlayan "IP Spam Engelleyicisi"dir.

Sahip olduğu ek özellikler, ücretsiz sunulması, hızlı çalışması, boyutunun küçük olması, kullanışlı bir arayüze sahip olması ile alternatif bir güvenlik duvarı olan Ashampoo FireWall bilgisayar kullanımında yeni olanlara ve usta bilgisayar kullanıcılarına özel olarak iki ayrı modda da çalışma özelliğine sahiptir.

Not: Yazılımı hiçbir kısıtlama olmaksızın kullanabilmek için buraya e-posta adresinizi girerek adresinize gönderilecek olan şifreyi almalısınız.
 
Yorumlar Ekran Görüntüleri Ashampoo FireWall Free indir
 
Yorum Yap:
Kullanıcı Puanı
Editör Puanı
5/5
Toplam 1846
Bu ay 13
Bu hafta 2
Bugün 0

Güvenlik Duvarı Popüler

ZoneAlarm

Ücretsiz

ZoneAlarm Pro

Kullanım Kısıtlamalı

Agnitum OutPost Firewall Pro

Kullanım Kısıtlamalı

TinyWall

Ücretsiz

Jetico Personal Firewall

Kullanım Kısıtlamalı

Online Armor Premium Firewall

Kullanım Kısıtlamalı

Güvenlik Duvarı Yeniler

3Firewall App Blocker 1.4

Ücretsiz Türkçe

5TinyWall 2.1.6

Ücretsiz Ingilizce

4Online Armor Premium Firewall 5.5.0.1616

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

5ZoneAlarm Pro 11.0.780

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

5Agnitum OutPost Firewall Pro 8.1.1

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

5Comodo Firewall 7.0.55655.4142

Ücretsiz Ingilizce

4Lavasoft Personal Firewall 3.0.2293

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

5ZoneAlarm 13.3.209

Ücretsiz Ingilizce