Favori Listeme EkleFavorilerime Ekle

Arapça Osmanlıca Klavye 3.0

Ana Sayfa > Masaüstü > Çeşitli


Arapça Osmanlıca Klavye
Lisans:Ücretsiz
Boyut:240 KB
Dil:Türkçe
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:hudanur
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
İndir

Ücretsiz indirin

Özet: Arapça öğrenmek ve öğretenler için en büyük zorluklardan bir tanesi Arapça harfleri dijital ortamda metne dökmekti. İmam Hatip Liselerinde Arapça derslerinde öğrenciler için soru hazırlarken metinleri elle yazmaktan başka bir çaremiz yoktu.

İnceleyen: hudanur

04-08-2006

Arapça öğrenmek ve öğretenler için en büyük zorluklardan bir tanesi Arapça harfleri dijital ortamda metne dökmekti. İmam Hatip Liselerinde Arapça derslerinde öğrenciler için soru hazırlarken metinleri elle yazmaktan başka bir çaremiz yoktu.

Benim yazdığımı öğrenci okurken, öğrencinin yazdığını ben okurken zorluk çektik. İnternette bir araştırma yapıp çözüme ulaşmak istedim. Bulduğum görsel bir klavye Kril alfabesini çalıştırıyordu. (Rusça veya Bulgarca olabilir). Bu klavyeyi alıp kodlar üzerinde gerekli değişiklikleri yaptım ve Arapçaya uyarladım. Arapça Ekran Klavyesi artık Osmanlıca metinleri de yazabiliyor.

Yenilenmiş arayüzü ile elinizin altındaki klavye ile veya fare tıklaması ile Arapça ve Osmanlıca metinler yazılabiliyor. Şimdi bu klavye www.inndir.com, www.dindersi.com gibi birçok yerde yayınlanıyor. Ancak bazı eksiklikleri sonradan kullanıldıkça ortaya çıkmaya başladı. Harekelerin olmamasıyla birlikte, metni yazdıktan sonra elle harekelerin konulması, Arapça rakamların olmayışı, diğer sembollerin eksikliği bu program üzerinde yoğunlaşmamı sağladı. Programı indiren kullanıcılardan aldığım teşekkür mesajları ise beni motive etmişti. Şu an programın tam anlamıyla bittiğine inanıyorum. Şunu da söylemem gerekir ki bu programın tamamı bana ait değildir. Adını hatırlayamadığım bir sitede rastlamıştım. Sadece harfler üzerinde yoğunlaştırılmış bir html belgesiydi. Bana ait olan kısmı 1. Harekeler 2. Rakamlar 3. Semboller. Bu program İmam Hatip Liselerinde görev yapan öğretmenler, öğrenciler, Edebiyat Fakültelerinde Osmanlıca ders gören öğrencilerin ihtiyacını karşılamak için yapıldı.

Not: Bu programla birlikte artık elinizin altındaki klavyeyi de Arapça ve Osmanlıca metin yazmada kullanabileceksiniz. Tabii ki fareyi de kullanıyorsunuz.
 
Yorumlar Ekran Görüntüleri Arapça Osmanlıca Klavye indir
 
Yorum Yap:
Kullanıcı Puanı
Editör Puanı
5/5
Toplam 8289
Bu ay 152
Bu hafta 54
Bugün 0

Çeşitli Popüler

Çeşitli Yeniler

4DesktopSnowOK 2.78

Ücretsiz Ingilizce

3TurboTop 2.7

Ücretsiz Ingilizce

4JPEG Saver 4.13.1

Ücretsiz Ingilizce

5ScreenToGif 1.2

Ücretsiz Ingilizce

3Advanced Wallpaper Manager 1.10

Kullanım Kısıtlamalı Ingilizce

4Aml Maple 3.75

Kullanım Kısıtlamalı Türkçe

5WinDock 1.1

Ücretsiz Ingilizce

3AeroBlend 1.71 SR1

Ücretsiz Ingilizce

3AutoHideDesktopIcons 2.71

Ücretsiz Ingilizce

5ReIcon 1.4

Ücretsiz Türkçe